• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lato w stoczni

Jeśli chcecie Państwo, aby Wasze pociechy dowiedziały się na czym polega szuka komunikacji, jak własnymi siłami można zmieniać otaczający nas świat, co to był mur berliński i jak dziś przełamywać mury dzielące nas od innych - te warsztaty są dla nich i dla Was!

w każdą środę (do 12.06), godz. 09:00, 10:00

bilety 18 zł
Kup bilet
cze 15-16

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Podczas warsztatów edukacyjnych LATO W STOCZNI zachęcimy dzieci i młodzież do myślenia, nauczymy współpracy i współdziałania, twórczo rozwijać będziemy umiejętności plastyczne. Uczestnicy naszych warsztatów będą mogli np. zaprojektować artystyczną ulotkę, zrobić zabawki z niepotrzebnych już rzeczy, a także wcielić się w rolę aktorów i zagrać w bajce. Zajęcia poprowadzą edukatorzy Europejskiego Centrum Solidarności.

Warsztat 1: Sztuka burzenia murów | Warsztaty z komunikacji społecznej
Ile metrów miał mur berliński? Jakie dziś dzielą nas mury? Na czym polega sztuka komunikacji?
Podczas warsztatów opowiemy nie tylko o murach historycznych, ale również o murach współcześnie dzielących ludzi. Uczestnicy warsztatów poznają samych siebie oraz sekrety dobrego komunikowania się z innymi.

Warsztat 2: Solidarność w znaku | Warsztaty plastyczne
Jak tworzyli artyści w PRL? Czym była cenzura? Jaki i kiedy powstała ikonografia Solidarności?
Uczestnicy poznają pracę grafika oraz różne rodzaje technik plastycznych. Zapoznają się ze znaczeniem słów: "cenzura" i "wolność". A unikatowe materiały archiwalne posłużą im do stworzenia własnego znaku Solidarności.

Warsztat 3: Twórczy recykling | Warsztaty ekologiczne
Jak stworzyć ciekawą zabawkę ze starej gazety i plastykowych zakrętek? Komu szkodzą śmieci? Dlaczego nasza planeta się zmienia?
Podczas warsztatów chcemy inspirować uczestników do kreatywnego spojrzenia na otaczający ich świat. Wspólnie stworzymy prace z przedmiotów już nieużytecznych, nadając im tym samym nową jakość. Chcemy uświadamiać dzieciom potrzebę wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu.

Warsztat 4: W świecie dawnych bajek | Warsztaty dramowe
Czego dziś mogą nauczyć nas Bolek i Lolek? Czym się różni bajka animowana od fabularnej? Czy aktorem trzeba się urodzić?
Spróbujemy przekonać uczestników warsztatów, że warto odkrywać bogaty świat bajek animowanych. Chcemy uwrażliwiać na sztukę filmową i teatralną przybliżając młodym ludziom świat PRL. Uczestnicy staną się także twórcami bajek wyrażanych poprzez formę teatralną.

W KRAINIE HISTORII
- Najnowszej historii UCZYMY poprzez zabawę, korzystając przy tym z dokumentów, filmów, zdjęć, a także relacji uczestników historycznych wydarzeń
- KSZTAŁTUJEMY postawy obywatelskie - takie jak odwaga cywilna, troska o dobro wspólne, odpowiedzialność - w myśl zasady, że demokracja nie została nam dana raz na zawsze, wciąż musimy się jej uczyć i o nią zabiegać
- INSPIRUJEMY do twórczego myślenia, rozwijamy wyobraźnię, uczymy pracy zespołowej, podnosimy kompetencje społeczne i obywatelskie

Informacje:
Warsztaty są bezpłatne.
Zajęcia odbywać się będą od 1 do 19 lipca 2013, w dwóch turach 9-12 i 13-16 w Europejskim Centrum Solidarności, ul. Doki 1, Gdańsk (budynek dawnej Dyrekcji Stoczni Gdańskiej), w historycznej Sali BHP oraz na terenie byłej Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

Uczestnicy:
6-12 lat (grupy organizowne i osoby indywidualne)

Szczegóły:
Małgorzata Cebulska - m.cebulska@ecs.gda.pl, tel. 58 768 23 19

Opinie

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było: