Wydarzenie

LA-Gdańsk Coast2Coast! Free the Robots & Take

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
26 marca 2011 (sobota)
godzina:
20:00
miejsce:

Klub ŻAK  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
bilety:
- szczegóły w opisie
PATRONAT
LA-GDAŃSK COAST2COAST! to cykl imprez prezentujący dokonania artystów skupionych wokół sceny muzycznej Los Angeles. Kontynuując ekspansję świeżych kalifornijskich beatów na cały świat, już wkrótce zaprezentują się przed trójmiejską publicznością wybitni przedstawiciele LA sound: (5.03.2011) Jeremiah Jae, Teebs, (26.03.2011) Take i Free the Robots.

Line-up
20.30 - 21.30 Comicstore
21.30 - 22.30 Rawel
22.30 - 00.30 Free the Robots / Take
00.30 - Comicstore


W świecie elektroniki scena muzyczna Los Angeles stała się w ostatnich latach jedną z najważniejszych scen. Na Zachodnim Wybrzeżu wyrośli i wydają najlepsi współcześni producenci, którzy czerpią z hip-hopu, psychodelii, awangardowego jazzu, elektroniki i dubstepu. Amerykańskiemu odbiorcy dali się poznać dzięki kultowej serii imprez Low End Theory oraz wydawnictwom z wytwórni Brainfeeder oraz Alpha Pup. Podczas drugiej imprezy cyklu zagrają Free the Robots i Take. Przed ich występem: RAWEL, COMICSTORE DJ'S.

Free the Robots (Chris Alfaro to Free the Robots) - jego styl przemierza różne gatunki, kompilując tradycyjny jazz, muzykę elektroniczną i hip-hop z progresywnymi melodiami i dewastującą perkusją. Techniki, których używa, łączą analogowe sample z cyfrowymi kompozycjami. Chris ruszył z projektem w 2003 roku, mieszkając w Santa Ana w stanie Kalifornia. Równolegle udzielał się w różnych zespołach, produkował i występował jako DJ. Doświadczenie z wieloma gatunkami pozwoliło mu połączyć wiele poetyk pod jednym dachem, pozwalając na głębszą ich eksplorację. Używając sampli, kontrolerów i klasycznych instrumentów, Chris znajduje punkt wspólny między dźwiękami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Free the Robots uzyskało powszechne uznanie, tak samo wśród światowej publiczności, jak i u kolegów po fachu. Stały postęp w kreowaniu swojego dźwięku zapewniają mu występy z artystami takimi jak: Prefuse 73, Flying Lotus, The Glitch Mob, Afrika Bambaataa i innymi; (myspace.com/freetherobots).

Take (Sweatson Klank) - multiinstrumentalista z dziesięcioletnim doświadczeniem; wzniósł się na szczyt jako jeden z najwybitniejszych producentów nowego pokolenia na scenie, która staje się coraz bardziej zatłoczona. Przepis Take'a wciąż się zmienia, okraszając brzmienie elementami ze stale rozrastającego się słownika dźwięków. Take wyraźnie czerpie ze środowiska eksperymentalnych muzyków z LA, choć jego indywidualny styl pozostaje wyraźny. Katalog wytwórni, w których wydawał płyty zawiera m.in. All City, Eat Concrete, Circulations, Buttermilk, Poobah, Inner Curent, Swedish Brandy i Astro Lab. Remiksy jego autorstwa można znaleźć na albumach z Warpa, Plug Research, Power Shovel Audio, Dublab i innych. Take był wyróżniany w wielu wpływowych audycjach radiowych, m.in u Mary Anne Hobbs i Gilesa Petersona oraz występował w najbardziej uznawanych klubach i festiwalach na świecie: Low End Theory, Sonar czy The Loud Minority. Kolejnym powodem do dumy mogą być artyści, z jakimi dzielił scenę, gdyż na liście znajdują się Flying Lotus, Ras G, Glitch Mob, SamIYam, Nosaj Thing, Kode 9, Busdriver, Mos Def, Prefuse 73, Mike Slott, Hudson Mohawke i wielu innych. Opisując swoją muzykę jako "zakorzenioną w hip-hopie, ale obecnie zmierzającą w kierunku lepszego świata na statku kosmicznym", Take może nie wiedzieć, gdzie jego twórczość zmierza, ale chętnie zabierze nas na przejażdżkę, (myspace.com/sweatsonklank).

Informacja o biletach:
BILETY:
10,- super zniżka* dla studentów szkół artystycznych oraz dla posiadaczy KARTY DO KULTURY
15,- zniżka* dla studentów
20,- (przedsprzedaż) / 30,- dzień przed i w dniu koncertu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej / KARTY DO KULTURY (1 bilet na 1 legitymację / kartę). Wstęp - tylko osoby pełnoletnie.

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (8)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.