Wiadomości

L.U.C z orkiestrą Rebel Babel w nowym teledysku na Międzynarodowy Dzień Pokoju

W poniedziałek, 21 września, po dwóch miesiącach wytężonej pracy, L.U.C wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble i Universal Hip Hop Museum opublikowali utwór "Hip Hop for Peace", który ma nieść pokojowe przesłanie do całego świata. Teledysk kręcono między innymi w Gdańsku, dzięki czemu na wideo możemy oglądać majestatyczne ujęcia miasta z drona.Recenzje płyt z Trójmiasta


Niemal 100 muzyków, DJe i Big Bandy z Polski i Stanów Zjednoczonych wzięło udział w międzynarodowym, pokojowym koncercie HH 4 Peace, realizowanym wraz z Universal Hip Hop Museum i United Nation. Jak przekonuje Rostkowski, organizacja koncertu jest szczególnie ważna w kontekście ostatnich wydarzeń m.in. w USA, na Bliskim Wschodzie i na Białorusi.

- Choć temat pokoju nie jest dziś "fancy", to myślę, że nasze pokolenia mają obowiązek pamiętać do czego prowadzą polaryzacje i wojny - pisze Łukasz L.U.C Rostkowski, dyrektor artystyczny i producent projektu. - Pokój, jak wolność i miłość, doceniamy zwykle dopiero po stracie.

Dwa miesiące pracy całą dobęW pracy nad teledyskiem brało udział niemal 100 artystów z ośmiu miast na dwóch kontynentach. Realizacja odbyła się w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, a także w San Francisco, Nowym Jorku i Nowym Orleanie. Osoby zaangażowane w projekt znajdowały się w czterech różnych strefach czasowych, co sprawiło, że praca nad klipem trwała 24 godziny na dobę. Pojawiały się też innego rodzaju przeszkody.

- W Kalifornii czekaliśmy aż smog pożarów odsłoni Golden Gate, huragan Laura komplikował zdjęcia w Nowym Orleanie, a w Nowym Jorku orkiestry miały zakaz prób przez covid - informuje Rostkowski. - Zrobiliśmy to jednak, bo kochamy muzykę, świat i inne kultury.
Producentem i dyrektorem artystycznym projektu jest Łukasz L.U.C Rostkowski.
Producentem i dyrektorem artystycznym projektu jest Łukasz L.U.C Rostkowski. fot. L.U.C / Facebook

Dla pokoju na świecieTeledysk opublikowany 21 września na YouTubie jest fragmentem międzynarodowego koncertu Peace Rhapsody, zrealizowanego m.in. z KRS ONE, Rakimem, Chuck D, Kurtis Blow i Rebel Babel Ensemble dla nowojorskiego Universal Hip Hop Museum i United Nations z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju.

L.U.C został zaproszony do udziału w wyżej wymienionym projekcie ze względu na sukces poprzedniej realizacji, czyli Tribute to DJ Premier. Tym razem produkcja trwała nie rok, jak w przypadku "Tribute...", lecz zaledwie dwa miesiące.

Dyrygent na stoczniowym dźwiguW teledysku możemy oglądać Gdańsk widziany kamerą drona. W wielu ujęciach widzimy także samego L.U.C, dyrygującego orkiestrą ze stoczniowego dźwigu. Z kolei w połowie wideo pojawiają się trębacze wieżowi - Paweł HuliszEmil Miszk, członkowie zespołu Tubicinatores Gedanenses. Połączenie stylu hip-hopowego z dźwiękami instrumentów dętych jest charakterystyczne dla L.U.C z Rebel Babel Ensemble; jak się okazuje, jest to również ciekawe wyzwanie dla trębaczy wieżowych.

- Jako Tubicinatores Gedanenses wpisujemy się nieco w ideologię Rebel Babel - koncertujących zespołów dętych - mówi Paweł Hulisz, który jest jednocześnie autorem aranżacji w projekcie. - Zawsze jest nam miło mrużyć oko do komercyjnego odbiorcy.

O Tubicinatores Gedanenses i muzyce wieżowejRebel Babel Ensemble w ciągu pięciu lat połączyło ponad 10836 muzyków z 15 krajów. Podróżująca orkiestra gra zawsze z lokalnymi muzykami, ukazując piękno różnych regionów i kultur.

Opinie (42) ponad 10 zablokowanych

 • Jestem na nie

  No niestety. Coś nie pykło... co nagle to po diable. Każdy kto przynajmniej raz był w Filharmonii i wsłuchuje się w dźwięki przesłucha raz i nie poczuje polotu ani wzniosłości. A chyba o to chodziło... Oprócz tego mówienie o pokoju cały czas jest "fancy" i odnoszę wrażenie jakoby twórczość nam tu przedstawiona chciała to usilnie wykorzystać. Nie kupuje tego.

  • 24 14

 • Chciał być Radomirem ale nie poszło

  Zawijaj siatki i do biedry na kasę !

  • 22 3

 • Ja też nie

  Słaby ten LUC. Nie polecam. Raz się idzie z ciekawości, ale to zupełnie nie gra. Kolejny przebieraniec za artystę. Mam ich dość.

  • 11 5

 • Ludzie nie czujecie?

  Że to potworny wstyd grać pod taką batutą...

  • 18 4

 • zróbcie hałas, heeeej, i tak co chwila

  • 12 0

 • Gość jest kompletnie ignorowany

  w środowisku.Ma ułożoną bajerkę pod elytę.Taki koncesjonowany raper

  • 24 7

 • Bardzo mnie bawi, kiedy LUC udaje, ze dyryguje

  bo nawet laik szybko sie orientuje, ze on nie ma o tym pojęcia.

  • 32 3

 • Ignorowany może dlatego że jego muzyka to nie stricte hip hop/ rap, ale miks różnych nurtow

  • 5 8

 • jest ignorowany, bo to słąba muzyka niezaleznie od gatunku

  • 13 5

 • czekam na kolejny program w śniadaniówce

  może teraz pokaże, jak i co zwiedzać w egypcie?

  • 15 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Kontrowersje wokół działalności miejskiego artysty
Kontrowersyjna działalność artysty z Gdyni
Śmiechem w marne czasy. Felietoniści wykpili miniony rok
Felietoniści wykpili miniony rok

Kulinaria

Ostry Cień Mgły i Forfiter. Odjechane nazwy dań z trójmiejskich lokali
Odjechane nazwy dań z trójmiejskich lokali
Karnawałowe wypieki. Nie tylko pączki
Karnawałowe wypieki. Nie tylko pączki

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?

 

Najczęściej czytane