• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kurs plastyczny dla młodzieży

Rusza bezpłatny kurs plastyczny dla młodzieży! Trwają zapisy do projektu SZTUKA WSPÓLNOTY - intensywnego kursu dla nastoletnich artystek i artystów. Przez 4 tygodnie młodzież będzie tworzyć prace pod okiem trójmiejskich artystów, a projekt zwieńczy wystawa w GAK Plama! Zajęcia startują już 15 października!

To już trzecia edycja SZTUKI organizowanej przez Fundację Fala Nowej Kultury, tym razem jednak hasłem przewodnim jest WSPÓLNOTA. Koncepcja projektu inspirowana jest istnieniem wyjątkowego, powstałego w latach 60. XX wieku kierunku w sztuce, nazywanego sztuką społeczną (bądź inaczej sztuką opartą na społeczności). Jego istotą jest realizowanie takich twórczości, która angażuje daną lokalną społeczność jako artystę oraz pomysłodawcę działania artystycznego.

Projekt SZTUKA WSPÓLNOTY ma na celu zaproszenie zdolnej, gdańskiej młodzieży, która dzięki zajęciom z instalacji, tworzenia zinów, malarstwa wielkoformatowego oraz wspierającym warsztatom poświęconym teorii sztuki współczesnej, stworzy innowacyjną, młodzieżową wystawę odpowiadającą na pytanie: czym jest nasza wspólnota w Gdańsku dziś?

"To świetna okazja do nawiązania nowych relacji, podniesienia umiejętności artystycznych, ale przede wszystkim stworzenia pierwszej w swojej życiu wystawy - opowiada Marysia Pyrek, prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury - Wystawa będzie otwarta dla mieszkańców, ale zaprosimy też krytyków sztuki i lokalne media aby młodzi artyści mogli opowiedzieć o swoich pracach i poczuć, że są pełnoprawnymi twórcami sztuki. To dla nas ważne, aby inspirować młodych i dawać przestrzeń do artystycznego działania."

Projekt składa się z czterech dwudniowych zjazdów:
15-16.10, godz. 10:00-14:00 - warsztaty wprowadzające w historię nurtu sztuki społecznej - Wojtek Marczak
22-23.10, godz. 10:00-14:00 - warsztaty tworzenia zina - Zuzanna Leśniak i Ewa Staśkiewicz
29-30.10, godz. 10:00-14:00 - warsztaty tworzenia instalacji artystycznej - Julia Tymańska
05-06.11, godz. 10:00-14:00 - warsztaty malarskie - Olga Wardęga

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?