• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Kultura pomorska 2.0, czyli o tym, co jest, a czego nie ma w sieci

Pomorska wielokulturowość, popularyzacja kultury, rola kultury regionalnej i etnicznej, kultura książki - o tym, już mówiono w ramach Pomorskiej debaty o kulturze. Cykl pięciu debat kończy spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej "Kultura pomorska 2.0, czyli o tym, co jest, a czego nie ma w sieci". IKM oraz Instytut Kaszubski serdecznie zapraszają do wspólnej dyskusji 25 listopada o godzi. 17.00 w sieni IKM.

maj 10

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
W debacie wezmą udział paneliści:

dr Krzysztof Stachura - Zakład Antropologii Społecznej Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, socjolog, badacz nowych mediów i sieci
Marta Antonina Łobocka - prowadząca blog: https://kochamyzulawy.wordpress.com/
Ewa Kowalska - gdańszczanka, założycielka bloga: https://www.ibedeker.pl/

Spotkanie moderować będzie autor raportu "Poszerzenie pola kultury. Diagnoza potencjału sektora kultury w Gdańsku", Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej, koordynator Obserwatorium kultury i Medialab Gdańsk.

Kultura pomorska 2.0, czyli o tym, co jest, a czego nie ma w sieci
Termin: 25 listopada 2013, godz. 17.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków:
Miasta Gdańsk oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Pomorska debata o kulturze - o projekcie

W cyklu pięciu debat odbyły się już następujące spotkania:
1. Pomorska wielokulturowość: niewykorzystane potencjały czy potencjalne ryzyka? (4.09.2013)
2. Regionalna i etniczna kultura popularna. (26.09.2013)
3. Jak popularyzować wiedzę o Pomorzu? Projekty, działania, instytucje, ludzie. (15.10.2013)
4. Kultura książki - książka dla kultury. (14.11.2013)

Cele projektu

Podstawowym celem projektu była organizacja serii pięciu spotkań dyskusyjnych. Wprowadzeniem do każdej debaty był głos eksperta w danej dziedzinie. Głos ten następnie (po uwzględnieniu wniosków z dyskusji) przybierze kształt swego rodzaju "raportu" i następnie zostanie upubliczniony w postaci PDF na stronach internetowych Instytutu Kaszubskiego, a być może także partnerów projektu (jeśli taka będzie ich wola).

Formuła spotkań była otwarta. Do dyskusji wybrano pięć tematów, które uznaliśmy za szczególnie ważne i intrygujące. I takie, w których dzieje się wiele ciekawych, nowych zjawisk, godnych namysłu.

Organizacja pięciu spotkań dyskusyjnych oraz publikacja przygotowanych materiałów to cel bezpośredni, ale nie ostateczny. Debata jest bowiem po to, aby tworzyć kolejne miejsce - okazję do poznania i integracji środowiska osób zaangażowanych w pomorską kulturę. Ważne przy tym dla nas jest to, aby wyjść z dyskusją poza krąg metropolitarny. Chcieliśmy poznać potrzeby oraz umożliwić wymianę opinii i poglądów osobom działającym w różnych miejscach i środowiskach na Pomorzu. Dlatego też mocno podkreślamy w pełni otwarty charakter debat - każda osoba, która zainteresowana jest pomorską kulturą może w nich wziąć udział.

Opinie

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?

 

Najczęściej czytane