• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krzysia Górniak Quartet North Edition

Krzysia Górniak tym razem zaprosiła do współpracy trójmiejskich muzyków. North Edition będzie oparty o improwizację i melodyjne tematy. To nowoczesny, gitarowy jazz, w którym pobrzmiewają echa muzyki skandynawskiej, a także elementy fusion i latino. Kwartet zaprezentuje repertuar z albumu "Moments" (2016) wydanego przez Polskie Radio, oraz nowe kompozycje zapowiadane na płycie, która będzie wydana na jesieni 2019 r.

Skład:
Krzysia Górniak - gitara
Ilona Damięcka - fortepian
Paweł Urowski - kontrabas
Antoni Wojnar - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


KRZYSIA GÓRNIAK - jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała kilka albumów, m.in. Emotions (2009), Feelings (2012), Tribute to Nat King Cole (2015), Moments (2016).
www.krzysiagorniak.pl

ILONA DAMIĘCKA - pianistka, wokalistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej - Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, członkini Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych. Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem.

>>> koncert w ogródku <<<[__nl__]>>> wstęp wolny <<<

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?