• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
Aktualna impreza artysty
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
PATRONAT

Koncert Wiedeński - Johann Strauss Gala (3 opinie)

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego skrzypka i dyrygenta dr Adama Wagnera. Zrób Piękny Prezent Pod Choinkę!

Adam Wagner - wieloletni koncertmistrz Filharmonii Ślaskiej, Sinfonii Varsovii, Tokyo Mozart Players, Penderecki Festival Orchestra, Jenaer Philharmoniker a także współpracował z artystami takimi jak: Yehudi Menuhin, M. Rostropowicz, Sh. Mintz, Y. Mashmet, M. Maiski i wielu innych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncertował w Europie, Afryce, USA, Japonii, na Tajwanie, w Korei Południowej, Malezji, Chinach, Rosji, Ukrainie i Meksyku. Gra na włoskich skrzypcach z XVIII wieku. Orkiestrze towarzyszyć będą europejskiej klasy soliści międzynarodowych scen. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą polską sopranistkę Agnieszkę Grabowską solistkę Studium Opery Narodowej w Warszawie laureatkę wielu prestiżowych nagród. Justyna Gęsicka mezzosopran. Jej niezwykły głos, muzykalność jak i wyjątkowe interpretacje przeniosą słuchaczy w czasy Johanna Straussa. Mezzosopranistka jest laureatką konkursów wokalnych. Tenor Sławomir Naborczyk - zwycięzca kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych. Artysta współpracuje z Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Jego głos nie ma sobie równych. To niezaprzeczalnie światowa barwa tenora, który zachwyca każdą publiczność. Oskar Jasiński to najbardziej lubiany przez polską publiczność tenor i konferansjer w jednej osobie. Jak napisała jedna z gazet " Jasiński to artysta wrażliwy o niezwykłym poczuciu dobrego humoru. To nasze polskie milion dolarów na scenie...". Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radetzki, walc Nad pięknym modrym Dunajem, Wiedeńska krew, czy Odgłosy wiosny, Róże Południa a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Polka z kowadłem, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie "Adeli", "Kuplety Orlowskiego", arię "Olimpii", "Czardasz Sylvi", kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart", "Graj Cyganie", " Artystki z variete", "Ach jam pocałunki kradł", pieśń " Boniego", przebój Jana Kiepury "Brunetki Blondynki R. Stolza" a także duety wszechczasów, m.in. "Usta milczą dusza śpiewa", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", " Jedź do Verasdin", " Co się dzieje oszaleję", "W rytm walczyka", "Tłumy Franków" z Księżniczki Czardasza, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: "O sole mio", "Funikuli-Funikula", "O Surdato N'namurato", "Mamma son tanto felice" oraz wiele innych muzycznych niespodzianek.

Charakterystycznym dla koncertów Orkiestry Królewskiej z wymienionymi solistami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z mistrzowskim opanowaniem sztuki wokalnej, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek.

Woytek Mrozek producent
Adam Wagner/ skrzypce solo- dyrygent
Agnieszka Grabowska sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Sławomir Naborczyk tenor
Oskar Jasiński tenor / konferansjer

Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki.

Opinie (3)

 • Koncert w Gdańsku

  Piękny koncert artyści wysokiej klasy. Wrażenia niezapomniane. Szkoda,że scena za mała na ukazanie umiejętności artystów baletowych.

  • 0 0

 • Bardzo ładny koncert

  Miłe, udane zakończenie noworocznego tygodnia
  W koncercie nie brała udziału Agnieszka Grabowska, ale Wiktoria Zadworna - przepiękny głos, aż szkoda, że wystąpiła tak niewiele razy...

  • 0 0

 • Koncert Wiedeński Johann Strauss Gala

  Koncert Wiedeński Johann Strauss - to jakieś nieporozumienie! Zaledwie 3 utwory Straussa w 120 minutowym koncercie. Proszę się sugerować tytułem koncertu. Nie rozumiem jak się ma utwór z filmu Titanic do koncertu wiedeńskiego

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Tajemniczy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", którego serię rzeźb można było zobaczyć w różnych zakątkach Gdyni, ma ksywkę:

 

Najczęściej czytane