• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Koncert Wiedeński "W Krainie Czardasza"

120 minut Raju dla uszu i duszy! To zaprezentują Państwu tegoroczni wspaniali artyści "Giganci Wirtuozerii i Wokalistyki Polskich Scen". Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia i Budapesztu, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, pieśni cygańskie oraz niezwykle wirtuozowskie kompozycje na skrzypce solo częściowo z repertuaru Roby Lakatosa. Wykonawcy zabiorą Państwa w niecodzienna, czarującą muzyczna podróż, która rozpocznie się w Starym Wiedniu, stopniowo odkrywając fascynacje mistrzów takich jak Strauss, Lehar, Kalman, folklorem Romskim, by w drugiej części koncertu porwać słuchaczy wraz z taborem cygańskim do różnych krajów i kultur Europy (m. in. Austria, Polska, Węgry, Rumunia, Bałkany, Hiszpania, Włochy).

Prawdziwą atrakcją będę wirtuozowskie, niezwykle efektowne, przyjmowane entuzjastycznie na całym świecie, skrzypcowe parafrazy i fantazje Maryjana Lomahy w wirtuozowskim wykonaniu oraz światowy unikatowy glos, wielki sceniczny urok i ognisty temperament divy operowej Agaty Savy - mezzosopran i tenora Nazara Tatsyshyna. A także popisowy, brawurowy taniec baletu klasycznego. Artyści zapewniają pełen gorących emocji i atrakcyjnych wrażeń wieczór, który na długo zapadnie w pamięci słuchaczy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu usłyszą Państwo kompozycje: J. Straussa, F. Lehara, I. Kalmana, F. Kreislera, V. Monti, J. Brahmsa, G. Bizeta oraz autorskie, wirtuozowskie parafrazy Artura Banaszkiewicza takie jak: Czardasz Hrabiny Maricy, Czardasz Montiego i wiele innych muzycznych niespodzianek. Wszystko przy akompaniamencie znakomitej, międzynarodowej i jedynej w Polsce Woytek Mrozek Chamber Orchestra oraz trupy tancerzy klasycznego baletu.

Agata Sava - wybitna polska mezzosopranistka, solistka opery w Pradze. Absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem, a także stypendystka dwóch prestiżowych grantów: DAAB - Dwuletniego Stypendium Rządu Niemiec oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in.: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Lucerne Concert Hall.

Maryjan Lomaha - skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego artysta często prezentuje publiczności własne opracowania powstałe na kanwie repertuaru Roby Lakatosa i parafrazy znanych, utworów z różnych obszarów muzyki, m.in.: Viva Strauss!, Czardasze, Skrzypek na Dachu, Hava Nagilah, Zagraj mi piękny Cyganie. Autorski koncert Wieczór w krainie Czardasza, inspirowany folklorem cygańskim i żydowskim otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Concertgebow, Berlińskiej Filharmonii, Lipskiego Gewandhaus a także wielu sal koncertowych w Japonii, gdzie artysta koncertował w latach 2021-2023.

Nazar Tatsyshyn - tenor, solista Opery w Budapeszcie wystąpi w tym programie jako gość specjalny. Artysta obdarzony jest niezwykłą barwą głosu i naturalną muzykalnością. Koncertuje w Polsce oraz wielu krajach w Europie. Podbił serca polskiej publiczności, którą zachwyca swoim unikalnym głosem. Artysta koncertuje we wszystkich salach koncertowych w Polsce oraz w wielu krajach europejskich.

Koncert Wiedeński "W Krainie Czardasza" to potęga wirtuozerii i wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wirtuozerii i wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatej Krainy Czardasza.

Agata Sava mezzosopran
Maryjan Lomaha skrzypce solo
Nazar Tatsyshyn tenor
Trupa solistów baletu klasycznego
Woytek Mrozek Chamber Orchestra

W programie:
1. J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem walc ( 7 )
2. J. Strauss Trish Trash Polka ( 3 )
3. J. Strauss Wielka sława to żart (3 )
4. I. Kalman Księżniczka Czardasza - aria Silvy (3)
5. I. Csampai Memory of Bihary
6. F. Lehar Usta milczą dusza śpiewa (3)
7. R. Stolz Brunetki, blondynki
8. I. Kalman Ach, jedź do Varasdin ( 3 )
9. F. Lohner Schwarze Zigeuner ( 3 )
10. J. Strauss Polka grzmoty i błyskawice ( 3 )
11. R. Sieczyński Wien, Wien nur Du allein ( 3 )
12. G. Bizet Carmen Habanera (3)
13. G. Bizet Aria Torreadora Nazar (3)
14. G. Bizet Pieść Cyganki (4)
15. Tradycyjny Dwie gitary ( 4 )
16. J. Strauss Polka Eljen Magiar
17. F. Herman Oczy czarne ( 4 )
18. J. Brahms Taniec węgierski nr 5 (3)
19. K. Krawczyk My Cyganie ( 3 )
20. Q.M.y Cortes Cellito Lindo (3)
21. V. Monti Czardasz (4')
22. G. Dinicu Ciocarlia (3')
23. F. Lehar Kiedy skrzypki grają - w duecie wokal & skrzypce (4')
24. BIS J. Strauss Marsz Radetzki ( 3 )
25. BIS La Spagniola
Kup bilet
kwi 14

niedziela, godz. 17:00

bilety 130 - 170 zł
Kup bilet
kwi 26

piątek, godz. 19:00

bilety 80 zł
ulgowy 40-60 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?