Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Tak zaczynała się wojna (7 opinii)

1 września 2019 o godzinie 20.00 na scenie Muzeum wystąpią Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra.

Relacja z imprezy

Gościem specjalnym wydarzenia miał być zespół Sabaton, ale muzycy mieli po drodze wypadek samochodowy i tym razem się w Gdańsku nie pojawią.

koncerty w Trójmieście


Widowisko poprowadzi Antoni Pawlicki.

Okazją do organizacji wydarzenia są obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku Polska doświadczyła niemieckich i sowieckich ataków, odbywających się z pogwałceniem prawa międzynarodowego: bombardowań, brutalnego traktowania jeńców i ludności cywilnej. Z premedytacją niszczono polskie miasta, szacuje się, że w tym czasie zbombardowano 155 miast i 476 wsi. Celem ataków stała się ludność cywilna, miejsca użyteczności publicznej, domy i szpitale.

"Tak zaczynała się wojna" to widowisko muzyczne, na które składają się kompozycje obrazujące grozę wojny, którymi pragniemy oddać atmosferę tamtych chwil. Pozornie neutralny tytuł koncertu kryje w sobie to wszystko, co zdarzyło się we wrześniu 1939 roku: walkę o przetrwanie, lęk i rozpacz, bezsilny gniew ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia, ale równocześnie heroizm Polaków i bestialstwo okupantów, którzy dążyli do eksterminacji polskiej ludności.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mecenasem Muzeum II Wojny Światowej jest Grupa Energa
Patronat medialny: Telewizja Polska i Polskie Radio

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety do nabycia pod adresem: https://bilety.muzeum1939.pl/sprzedaz/krok,4.html

Opinie (7) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?