stat
Impreza już się odbyła

Koncert Papieski

Zapraszamy na drugi w tym roku Koncert Papieski, organizowany w Archikatedrze Oliwskiej przez Polską Filharmonię Bałtycką.

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Wouter Vossen  skrzypce, dyrygent

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Narracja: Jakub Kornacki

W programie:
Jan Sebastian Bach  Ich ruf zu dir BWV 639 [5]
Jan Sebastian Bach  Erbarme Dich BWV 244 [8]
Andrzej Panufnik Pejzaż na orkiestrę smyczkową [9]
Joseph Haydn Symfonia D-dur nr 96 [25]

---
Wouter Vossen
Urodził się w rodzinie o dużych muzycznych tradycjach. Studiował w Amsterdamie i Tel Awiwie pod kierunkiem Hermana Krebbersa i Chaima Tauba. Ukończył studia z najwyższym wyróżnieniem. Jest jednym z czołowych muzyków swojego pokolenia w Holandii. Pasjonuje go każdy aspekt gry na skrzypcach. Spełnia się jako solista, kameralista, koncertmistrz i nauczyciel. Jako solista występował z Academy of St. Martin in the Fields, Monachijską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną z Antwerpii i Orkiestrą Filharmonii z Hong Kongu pod dyrekcją takich dyrygentów, jak Philippe Herreweghe, Edo de Waart czy Jaap van Zweden.

Jest skrzypkiem słynnego Storioni Trio (1995), z którym wystąpił m.in. w Carnegie Hall, Wigmore Hall i Concertgebouw. Trio organizuje także coroczny festiwal Storioni w Eindhoven w Holandii. Zostało zaproszone do występów na wielu festiwalach, m.in. na Festiwalu Beethovena w Warszawie i Festiwalu Kuhmo w Finlandii. Trio specjalizuje się zarówno we wszystkich triach Beethovena oraz w potrójnych koncertach Beethovena, Martinu, Casella, Voříška, Aho, Vasksa, Konczeliego i innych.

Vossen jest koncertmistrzem Residentie Orchestra (The Hague) i gościnnym koncertmistrzem wielu orkiestr w Holandii i za granicą. W minionym sezonie został również zaproszony do prowadzenia koncertów w Korei, Niemczech i Polsce. Artysta gra na wspaniałych skrzypcach wykonanych przez Lorenzo Storioni (Cremona 1794), własności Stichting Elise Mathilde Fonds.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: