stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Fundacja Muzyka Świata zapraszają na koncert "Panny Wyklęte". 28 listopada br. na scenie Muzeum wystąpią Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz Zespół Dziewczyny.

Już po raz drugi na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie można usłyszeć projekt "Panny Wyklęte" autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Inspirację projektu stanowiły przejmujące losy kobiet Wyklętych, których tragiczne powojenne doświadczenia opowiadane są głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. W tegorocznej odsłonie wystąpią: Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz Zespół Dziewczyny - w składzie: Ania Szafraniec i Ola Nowak.

koncerty w Trójmieście


Organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Fundację Muzyka Świata koncert, poświęcony jest pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Repertuar koncertu to twórczość projektu "Panny Wyklęte", który ma za zadanie przybliżyć, upamiętnić i oddać hołd Polakom, którzy zasłużyli na miano Bohaterów. Projekt dotychczas zaowocował już sześcioma albumami. Wydarzenie będzie okazją do rodzinnego uczczenia pamięci o polskich bohaterach, chwilą refleksji i zadumy, jak i ucztą muzyczną w artystycznej oprawie.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Patronat medialny nad koncertem objęli: Dzieje.pl, Gość Niedzielny, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, TVP3 Gdańsk. Wydarzenie będzie transmitowane online w mediach społecznościowych MIIWŚ.

Informacja o biletach

Darmowe wejściówki można pobrać od 18 listopada br. w kasach Muzeum
(poziom -3, godziny otwarcia MIIWŚ dostępne na: https://muzeum1939.pl/godziny-otwarcia/4340.html).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki musical nigdy nie był wystawiony w Teatrze Muzycznym w Gdyni?