• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Olo Walicki & Jacek Prościński Llovage w Noc Muzeów w NOMUS-ie

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Llovage - duetu Olo Walicki & Jacek Prościński !

LLovage to nie tylko afrodyzjak z rodziny selerowatych, zielonolistne i aromatyczne kłącze LLovage to również najbardziej niemożliwy duet elektroniczny na kontrabas i perkusję. Starannie ważąc proporcje, jak podczas przygotowywania mieszanki ziół, Walicki i Prościński stworzyli formułę autorskiego organizmu elektro-akustycznego. W czasie rzeczywistym realizują warstwę produkcji elektronicznej live, wykonując jednocześnie klasyczne partie kontrabasu i perkusji chwilami brzmią więc jak kwintet lub sekstet. Misternie usnute kompozycje i spektakularne części aranżowane muzycy dopełniają pakietem autorskich sampli dźwiękowych. Struktura utworów pozostawia miejsce na improwizację i swobodną interpretację kompozycji. Największą siłą duetu jest niezwykła wymiana energetyczna, która zachodzi między muzykami na scenie nie bez powodu od pierwszego wejrzenia wyznali sobie LLovage!

"Połączenie kontrabasu i perkusji, choć z razu wydaje się niemożliwe do zrealizowania, tutaj owocuje przedziwnie przyjemną, miejscami wręcz pluszową fuzją. Oba instrumenty rozmawiają ze sobą na jakimś nieziemskim poziomie komunikacji w przestrzeni, która ustanowiona zostaje przez syntezatorową otoczkę kreowaną przez obu panów. Jest w tym sporo radykalnej matmy, trochę metafizycznego uniesienia, ale przede wszystkim bardzo dużo miejsca na nieposkromioną improwizację."- Bartłomiej Błesznowski z Musicnow.pl
 
Więcej na temat tegorocznej Nocy Muzeów: tutaj

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?