• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Koncert Muzyki Filmowej (5 opinii)

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Centrum Kultury w Gdyni, Rady Dzielnicy Śródmieście oraz Rada Dzielnicy Mały Kack zapraszają wszystkich fanów muzyki filmowej na wielkie wydarzenie muzyczne, jakim niewątpliwie jest wykonanie na żywo fragmentów ścieżek dźwiękowych towarzyszących nierozłącznie produkcjom wielkiego ekranu. Orkiestra przeniesie słuchaczy w magiczny świat kina prezentując najbardziej znane tematy muzyczne światowej i polskiej kinematografii.

kwi'23 17

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 120 - 140 zł
Kup bilet
maj'23 27

sobota, godz. 13:00

bilety 60 - 80 zł
Kup bilet
Podczas występu zostaną zaprezentowane m. in. sylwetki muzyczne takich kompozytorów jak: John Williams (47 nominacji do Oscara - 5 zdobytych statuetek, autor muzyki do takich filmów jak: Gwiezdne Wojny, E.T.), Hans Zimmer (9 nominacji do Oscara - 1 nagroda, kompozytor muzyki do filmów: Piraci z Karaibów, Gladiator) czy też kompozytorów polskich takich jak: Wojciech Kilara (Pan Tadeusz) i Waldemar Kazanecki (Noce i Dnie). Koncert uzupełnią utwory z takich filmów jak Titanic, Władca Pierścieni, James Bond, Ojciec Chrzestny Forrest Gump, Misja czy też Siedmiu Wspaniałych. Za pulpitem dyrygenckim stanie gościnnie Łukasz Hermanowicz.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Ze względu na duże zainteresowanie tego rodzaju repertuarem, zaplanowano trzy koncerty.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w sobotę 7 września na Scenie Plenerowej w Małym Kacku, umiejscowionej na boisku przy ul. Wieluńskiej. Początek tego koncertu godzina 18:00. Wstęp wolny.

Kolejny koncert wysłuchać będzie można w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A (ul. Rotterdamska 9), w sobotę 14 września również o godzinie 18:00. Tym razem również wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona jest pojemnością sali.

Maraton koncertowy zakończy występ orkiestry na Scenie Letniej w Orłowie (wejście nr 17), w niedzielę 15 września o godz. 16:00. Występ ten będzie zarazem wydarzeniem kończącym sezon artystyczny na plaży. Bilety w cenie 25/20 zł do kupienia w kasie przy Scenie Letniej lub drogą internetową na stronie interticket.pl.

Pierwsze dwa koncerty odbędą się w ramach realizacji projektu "Symfonia na dwie dzielnicę i orkiestrę" finansowanego z budżetu miasta Gdyni.

Opinie (5)

 • Konkurs !!! (2)

  Słuchajcie nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Hans Zimmer nie jest autorem muzyki do Piratów z Karaibów a na pewno nie do pierwszego filmu który zaczął całą serie. Proponuje podczas ogłaszania konkursu dokładnie przejrzeć historię powstawania muzyki do tego dzieła. Powiem tylko jedno to pytanie było idealne bo podchwytliwe tylko nie wiem czy ktoś udzielił poprawnej odpowiedzi. Tak więc autorem muzyki jest mało znany niemiecki kompozytor Klaus Badelt. Do kolejnych części muzykę stworzył Zimmer ale używając głównych motywów muzycznych stworzonych przez Badelta.

  • 0 1

  • (1)

   mam oficjalną płytę z muzyką z pierwszej cześci Piratów i jest dwóch autrów Zimmer i Badelt i na wszystkich portalach (angielska Wiki, FilmWeb, czy IMDb) jest taka sama informacja, więc nie jest to błąd

   • 0 0

   • Zimmer miał być autorem ścieżki a był jedynie koordynatorem soundtracku bo w tym czasie wypadła mu inna praca, tak więc autorem jest Badelt. Zreszta wiadomo ze przy tym soundtracku pracowało około 20 osób to i tak nie zmienia faktu ze Klaus Badelt jest autorem muzyki.

    • 0 0

 • MEGA!!!

  bylem dość sceptycznie nastawiony, lecz przez caly koncert mialem przyslowiowego ,,banana" na twarzy. A końcówka...Bond wyszedł wyśmienicie ( jak na wielkość orkiestry). Pozdrawiam i gratuluję pomysłu!!!!

  • 3 0

 • Super

  Gratulacje dla Orkiestry, koncert cudowny a biorąc pod uwagę warunki pogodowe tym większe ukłony w stronę muzyków

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Piotr Jaworski, czyli Tuse, słynie z fotorealistycznych portretów. W Trójmieście znane są jego liczne prace, m.in. portrety upamiętniające sławy, takie jak: