• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Klawo / Jodowanie

Już kolejny raz serdecznie zapraszamy na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. 26 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi przed Wami zespół Klawo, czyli rozbujany groove, bogata paleta analogowych brzmień klawiszy i melodyjne dęciaki.


Członkowie Klawo
to muzycy o bardzo zróżnicowanym backgroundzie. Pochodzą z różnych stron Polski, a poznali się studiując razem na gdańskiej Akademii Muzycznej. Choć w ich głównie instrumentalnych kompozycjach jest dużo przestrzeni na improwizację i jazzową uważność, debiutancki album grupy wyraźnie wykracza poza schematy, czerpiąc inspiracje z wielości muzycznych nurtów (m.in. zblendowane wpływy funku, psychodelii, hip hopu, jazzu czy afrobeatu).

jazz - koncerty w Trójmieście


Debiut Klawo to funkowy ogień zmieszany z niemal skandynawskim liryzmem (przypomnijmy, że zespół tworzy w Gdańsku) i niekiedy absurdalne poczucie humoru.

Nie bez znaczenia jest fakt, że utwory skomponowane przez czworo z siedmiorga członków Klawo, zostały kolektywnie zaaranżowane przez zespół w ogniu prób, improwizacji, dyskusji i eksperymentów. Dzięki temu, przy całej różnorodności muzyki zawartej na debiutanckim albumie Klawo, słuchacz ma poczucie obcowania z dziełem spójnym i zarazem organicznym.

Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP Flądra na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts - bez użycia samplera, ale za to z całym live bandem. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.

Opinie

Sprawdź się

W 2018 roku powołano Pomorską Nagrodę Literacką dla twórców związanych czynnie z Pomorzem oraz tych, którzy piszą o naszym regionie. Jaką nazwę nosi ta nagroda?