• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Flamenco Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu

sie 8

czwartek, godz. 19:00

bilety 70 zł
Kup bilet
sie 30

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
ulgowy 25 zł
Zapraszamy wszystkich miłośników tańca i muzyki flamenco na koncert, przygotowany przez Szkołę Tańca Flamenco Anda Lu, który odbędzie się w Stacji Orunia.

Kiedy: 23.06 (niedziela)
Godz: 18:00
Bilety: 30 zł 

Będzie to niezwykła taneczno muzyczna podróż po Andaluzji, przybliżająca nam sztukę flamenco jej różnorodność, barwność, wirtuozerię, emocje. Wraz z uczniami Szkoły Tańca Flamenco z Gdańska wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny flamenco Mateo Gallito (śpiew, cajon) oraz Jarosław Czajczyński (gitara flamenco).

Mateo Gallito  pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, artysty pochodzącego ze Słowacji. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą a od wielu lat również tancerzem i śpiewakiem flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz,Juan Polvillo, La Lupi w Akademii Contratiempo. W latach 20052006 występował z Gipsy Kings i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés. Jest autorem, współautorem i wykonawcą (tancerz, muzyk, kompozytor w Remedios) programów Sangre flamenca, Encuentro flamenco, Don Quijote, Symfonia Flamenca, Al-alba. Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii (M.Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho).
W 2004 wraz z Remedios zdobyli w finale konkursu Nove Tvare Słowac.jazzu nagrodę za najlepszą zespołową interpretację i aranżację. Aktualnie współpracuje z Gallito Band, Remedios, Cafe Cortao, i z Tablao Flamenco w Warszawie. Od 2008 r. do dzisiaj występuje jako tancerz-solista w musicalu Carmen (Praga, Teatr Karlin). Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Reina De Saba (2005), Cardamon (2007), Carmen (2009).

Jarosław Czajczyński  Gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Według niego, najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie. Repertuar obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy stylów muzycznych , takich jak muzyka latynoska, arabska czy jazz.
Koncertował na wielu scenach w kraju. Od ośmiu lat szerzy muzykę flamenco w Polsce, poprzez audycje muzyczne,dzięki współpracy z wieloma biurami muzycznymi oraz filharmoniami. Miał zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

Koordynacja: Luiza Romanowska

Jak do nas dojechać?
GAK Stacja Orunia mieści się przy ul. Dworcowej 9, w dzielnicy Orunia Św. Wojciech Lipce.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
autobus (2 min. pieszo od Stacji Orunia): Gościnna 132,189, 200, 205, 207, 289
pociąg ( 1 min. pieszo od Stacji Orunia) stacja Gdańsk Orunia
rower obok naszej placówki znajduję się stojak, gdzie możesz zaparkować swój rower.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Bilety do kupienia na bilety24.pl: https://tiny.pl/d541f

Opinie

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?