• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

31. Lato Teatralne: Komeda. Perspektyva Nowa | Magda Kumorek

Krzysztof Komeda to postać, która nie wymaga przedstawiania. Ale czy na pewno? Większość z nas bez zastanowienia wspomni Kołysankę Rosemary z tekstem Wojciecha Młynarskiego czy Nim wstanie dzień do wiersza Agnieszki Osieckiej, niewielu z nas jednak ma świadomość, że był też autorem muzyki do ponad sześćdziesięciu filmów największych polskich reżyserów.

Komeda. Perspektywa Nova. to wspólne muzyczne poszukiwania nowych wersji popularnych i lubianych piosenek wielkiego kompozytora.

jazz - koncerty w Trójmieście


Niepowtarzalne Tubisowe radosne brzmienie, duża doza zabawy formą i melodią Komedowych piosenek, a także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek, to ciekawa, niebanalna propozycja rzucająca nowe światło na twórczość Komedy w 50. rocznicę jego śmierci.

MAGDALENA KUMOREK
Szerszej publiczności znana z filmów Poranek kojota, Układ zamknięty czy serialu Przepis na życie wnosi do tego projektu wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią prace na muzycznej scenie. Jednym z jej ważnych etapów była autorska płyta Śmiercie z muzyką skomponowaną przez wokalistkę do słów wspaniałego polskiego poety Bolesława Leśmiana.

MACIEJ TUBIS
Aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości jaką daje obcowanie z tym instrumentem.
wrz 27

piątek, godz. 19:00

bilety 129 - 160 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?