• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kolekcja w działaniu (1 opinia)

Kolekcja, którą prezentujemy, jest kolejnym etapem uwspólnotowienia działań artysty i sztuki. Jej trzon stanowi gromadzona przez Miasto Gdańsk Gdańska Kolekcja Sztuki Współczesnej, przekazana w depozyt Muzeum Narodowemu w Gdańsku. Tworzą ją przede wszystkim dzieła miejscowych artystów, szczególnie wrażliwych na wyzwania współczesności, w której uczestniczą poprzez sztukę.

sie 18

niedziela, godz. 12:30

Dom Zdrojowy w Brzeźnie, ul. Zdrojowa 2
Wstęp wolny
Jak działa sztuka, jak działa artysta? Na wystawie koncentrujemy się na procesie, w wyniku którego twórcze działanie artysty staje się społecznym działaniem sztuki. Jej sercem jest sztuka performatywna, często ulotna, oparta na chwilowej akcji, utrwalona i działająca nadal poprzez przedmiot, dokumentację, film lub fotografię. Działanie może mieć miejsce w przestrzeni publicznej, galerii, pracowni. Zawsze jednak poprzez nie artysta angażuje się we wspólnotę. Niezależnie od medium i formy, sztuka jest zanurzona we wspólnym doświadczeniu, które kształtuje, komentuje, poddaje refleksji. Prezentowane na wystawie dzieła dotyczą szerokiego spektrum współczesnych zjawisk i problemów, związanych z doświadczeniem historycznym oraz nieustającymi przemianami społecznymi, politycznymi, ekonomicznymi i kulturowymi. Przywołujemy je w przestrzeni wystawy w formie hasztagów.

Artystki i artyści: Anna Baumgart, Przemysław Branas, Agnieszka Brzeżańska, Bogna Burska, COX (Józef Czerniawski, Kacper Ołowski), Elvin Flamingo, Krzysztof Gliszczyński, Elżbieta Jabłońska, Zuzanna Janin, Martyna Jastrzębska, Hiwa K, Agnieszka Kalinowska, Andrzej Karmasz, Grzegorz Klaman, Anna Królikiewicz, Anna Kutera, Paweł "Paulus" Mazur, Dorota Nieznalska, Hanna Nowicka, Paulina Ołowska, Anna Orbaczewska, Patrycja Orzechowska, Karol Radziszewski, Joanna Rajkowska, Katarzyna Swinarska, Michał Szlaga, Tranzytoryjna Formacja Totart, Teresa Tyszkiewicz, Anna Witkowska, Piotr Wyrzykowski, Marcin Zawicki, Agata Zbylut

Kuratorka: Aneta Szyłak

Współpraca kuratorska: Mariola Balińska, Aleksandra Grzonkowska

*W PONIEDZIAŁKI MUZEUM JEST NIECZYNNE.

Informacja o biletach

Bilety na wystawę „Kolekcja w działaniu”:
piątek – dzień bezpłatny
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
dzieci i młodzież 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 20 zł

Bilet łączony na dwie wystawy „Kolekcja w działaniu” i „Niech poprzedza Cię płomień” (Oddział Zielona Brama):
normalny – 20 zł
ulgowy – 10 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) + dzieci do 18 lat – 25 zł

Opinie (1)

 • Za to...

  ...cenimy sobie opinie pozytywne i na tematy przez nas wybrane. :) Uff, co za ulga! Byłem na tej wystawie, i muszę przyznać, że to prawdziwa uczta dla oka, a niejednokrotnie - dla ucha. Żeby nie uchylać rąbka tajemnicy, nie będę podawał szczegółów, ale myślę, że każdy powinien się móc nad nimi pochylić!
  Życzę miłych wrarzeń!

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?