Klimaty Andaluzji. Wystawa fotograficzno - poetycka

Filia nr 1 Biblioteki Sopockiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotograficzno - poetycką Dominiki Zaręby i Mariusza Kusiona pt. KLIMATY ANDALUZJI otwarta w dniach 26.08.-31.10.2013r.

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny

9 października - 10 listopada 2020, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Miejsce wystawy:
Mała Galeria w Sopocie,
ul. Sikorskiego 8/10
(w budynku Alma Market I p.)
Wstęp wolny!

" Klimaty Andaluzji "
Taniec, ruch, rytm, atmosfera miejsca i chwili...Wystawa prezentuje prace artystów, których łączy inspiracja kulturą flamenco. Analogowe fotografie Dominiki Zaręby są artystyczną dokumentacją wędrówek w poszukiwaniu genius loci Andaluzji i piękna detalu. Wiersze Mariusza Kusiona przeniosą nas w świat, gdzie rytm życia wystukują obcasy, dźwięk gitary i klaszczące dłonie palmeros.

O artystach:
Dominika Zaręba - z zamiłowania podróżniczka i fotografka, publicystka, autorka książek i przewodników turystycznych. Propagatorka ekopodróżowania, autorka pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce ("Ekoturystyka", PWN, III wyd.2010), współzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Swoje zdjęcia (nagradzane w konkursach) prezentowała na licznych wystawach autorskich w Polsce i zagranicą. Fotografia analogowa - jako zapiski z podróży - jest dla niej próbą uchwycenia atmosfery chwili i miejsca, opowiedzenia o świecie wielowymiarowym i różnorodnym, w którym mimo wszystko odnaleźć można piękno, tajemnicę i harmonię. (www.atitlan.art.pl, www.atitlan.pl).

Mariusz Kusion - Publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych, prawnik i internacjolog. Swoje wiersze wystawiał na ekspozycjach między innymi w Krakowie i Poznaniu, a publikował w Akancie, Szafie, Protokole Kulturalnym i Migotaniach, w Internecie, antologiach i na poetyckich pocztówkach. Tworzy teksty piosenek, ale dla higieny psychicznej również artykuły naukowe. Nagradzany w konkursach poetyckich, prozatorskich i recenzenckich, w tym o zasięgu międzynarodowym.

"Ziemia między obcasami
zatrzymuje się w pół emocji
syczy szczypie miota
jak niebo zawiązane między palce a pomysły
miarowo i wysoko (...)".


Źródło: tekst własny Dominiki Zaręby

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?