stat
Impreza już się odbyła

K-9. Historia psów żołnierzy

Tematem prelekcji będzie udział psów w wojnie od czasów starożytnych do współczesności. Zostanie omówiona historia udziału psów na przestrzeni wieków. Zostanie przedstawiona rola i zadania psów w poszczególnych okresach historii, z uwzględnieniem zmian, jakie następowały w użyciu psów na polu walki, jak zmieniały się stawiane psom zadania i ich rola, wykorzystywane rasy psów.

Szczegółowo zostanie omówiony udział psów w wojnach XX wieku - I Wojnie Światowej, II Wojnie Światowej, wojnie w Wietnamie oraz współczesnych konfliktach zbrojnych, do 2019 roku włącznie. Ponadto zostanie omówiony stan psów w wybranych armiach świata, w tym i Polsce, a także zagadnienia związane z opieką medyczną nad psami, udziałem psów w terapii związanej z wojną, a także sposoby upamiętniania psów żołnierzy.

Prelekcja zostanie zilustrowana prezentacją oraz wystawą publikacji poświęconych tej tematyce - książek i czasopism.

Autor prelekcji dr Piotr Taras. Z wykształcenia historyk, od 25 publikujący materiały na temat wojny wietnamskiej, koreańskiej, a także historii psów wojskowych. Autor kilku pozycji książkowych, ponad 80 artykułów. Miłośnik psów, przez kilka lat przewodnik psa poszukiwawczo-tropiącego w Sekcji Psów Ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku. Od 2010 r. członek, a od 2014r. wice prezes Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?