stat
Impreza już się odbyła

Jurkiel Krzysztof Jurkiewicz - koncert

Już 10 grudnia 2013(wtorek), o godz. 19:00 Piosenka Życia Szlakiem zapraszamy na koncert "Jurkiela" czyli Krzysztofa Jurkiewicza - członka zespołu Słodki Całus od Buby.


Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają 1986 roku, kiedy to trzech wyznawców Belona, Kaczmarskiego i Rock and Rolla postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Po kilku zmianach składu i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp. wykrystalizował się skład zespołu:

szanty - koncerty w Trójmieście


Krzysztof Jurkiewicz - gitara, harmonijka, śpiew
Mariusz Kamper - gitara, śpiew
Jarosław Medyński- harmonijka ustna
Jacek Jakubowski - akordeon, klawisze, śpiew
Cezary Rogalski - gitara basowa
Adam Skrzyński-Paszkowicz - perkusja.

Zespół dwukrotnie wystąpił w konkursie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (w 1991 i 1995 roku) zdobywając trzecią i drugą nagrodę. Czterokrotnie gościł na największym w Polsce festiwalu muzyki spod znaku "Krainy Łagodności" - "Bieszczadzkie Anioły" w Cisnej.

Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach, które coś znaczą.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z całego okresu działalności grupy począwszy od tych najstarszych jak "Miasto", czy "Zburzenie Baru" poprzez dobrze znane, wręcz już klasyczne kompozycje jak "Takie życie", "Nie ma rzeczy niemożliwych", "Pociągi", "Powroty", czy "Nasza miłość" skończywszy na utworach z najnowszej płyty zespołu "Między 1 a 7".

Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach koncertowych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu koncertu.

Serdecznie zapraszamy!!!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się styl architektoniczny, którego przykładem jest Zielona Brama w Gdańsku?