• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jerzy Wierzbicki: Oman/Czarnobyl. Erozja obecności - wystawa (1 opinia)

Zapraszamy na wystawę "Oman/Czarnobyl. Erozja obecności" autorstwa Jerzego Wierzbickiego.

13 czerwca - 22 października 2023, godz. 13:13

Sopot,
cze 17-18

sobota - niedziela, godz. 12:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W czasie wernisażu odbędzie się oprowadzanie w polskim języku migowym i z audiodeskrypcją.
Spotkanie z Jerzym Wierzbickim prowadzone przez Adama Mazura: sobota 16 marca, godz. 19:00.
Warsztaty fotograficzne z Jerzym Wierzbickim: 16-17 marca od 10:00 do 13:00.

Oprowadzanie w języku rosyjskim: 21 marca o 18.00.

Wystawa czynna od 17 marca do 19 kwietnia: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: 12.00-18.00, czwartek: 12.00-20.00

Fotografie Jerzego Wierzbickiego prezentowane w ramach wystawy „Oman / Czarnobyl. Erozja obecności" to wizja świata, z którego „wymazano" człowieka – gdzie natura przywraca naturalny porządek i zawłaszcza na powrót swoje terytorium. Artysta prawie równolegle stworzył dwa cykle – pierwszy, dokumentujący porzucone z dnia na dzień osady w Omanie i drugi – ukazujący Czarnobyl 30 lat po katastrofie.

W przypadku Omanu opuszczanie budowli mieszkalnych jest wynikiem czynników ekonomicznych – nagłym wzrostem prosperity kraju i podniesieniem poziomu życia. Z kolei w Czarnobylu mieszkańcy zmuszeni byli opuścić skażony rejon. W obu przypadkach jesteśmy świadkami podobnego procesu powolnego anektowania terenów przez siły natury.

Jerzy Wierzbicki (1975) jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Łódzkiej Szkoły Filmowej, autorem albumu fotograficznego „Gdańsk Suburbia”. Kilkukrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej. Jego prace były publikowane m.in. w Newsweek Polska, Kwartalnik Fotografia, Pozytyw, National Geographic Traveler, BBC News, B&W Magazine, Y Magazine, Times of Oman, Al Shabiba. Od 2015 roku współpracuje z brytyjskim portalem poświęconym Bliskiemu Wschodowi MIddleEastEye.net. Fotografie w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, a także w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, USA, Republice Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Sułtanacie Omanu.

Opinie (1)

  • Czarnobyl

    Bardzo fajna wystawa! Zwłaszcza, że ostatnio byłem na wycieczce w Czarnobylu https://www.alienatours.pl/mapa-kierunkow/czarnobyl

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?