stat
PATRONAT

Jazz na Politechnice - koncert Immortal Onion & Mysteries Lab

Zapraszamy na kolejną odsłonę projektu "Jazz na Politechnice"! Na scenie pojawi się zespół Immortal Onion oraz Mysteries Lab.

sie 1

niedziela, godz. 20:00 - 22:00

bilety 99-249 zł
Kup bilet
sie 20

piątek, godz. 19:00

bilety 40 zł
Kup bilet
Immortal Onion to trio powstałe wiosną 2016 roku. Inspiracją dla utworzenia zespołu byli artyści tacy jak Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara czy Tigran Hamasyan. Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż członkowie zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk w których się obracają, udało im się stworzyć własny, rozpoznawalny język. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami.

jazz - koncerty w Trójmieście


Artyści wystąpili m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Festiwalu Jazz Jantar, Tudengi Jazz w Tallinie i Haapsalu, Langnau Jazz Nights w Szwajcarii, Nisville Jazz Festival w Serbii oraz Smida Jazz Festival w Rumunii oraz okrzyknięto ich "nową twarzą" na muzycznej Antygali DOKI 2017.

"(...)album wysublimowany, a jednak pełen młodzieńczej energii. Przemyślany i dopracowany w detalach, a jednocześnie daleki od klasycznego spojrzenia na jazz. Najważniejszy wydaje się tu nastrój, który Immortal Onion fascynująco buduje, zmienia, cały czas tworząc wciągającą, filmową atmosferę." - Jakub Knera, noweidzieodmorza.com
"(...) pomysłowe trio, którego pierwsza płyta to jeden z najważniejszych debiutów co najmniej ostatniego dziesięciolecia." - Czesław Romanowski, relacja z Festiwalu Jazz Jantar
"Ich muzyka świadczy o ogromnej wszechstronności i wyobraźni, które podparte doskonałą techniką dają efekt iście wybuchowy." - Gazeta Magnetofonowa (3/2017)

Skład zespołu:
Tomir Śpiołek - fortepian/e-piano
Ziemowit Klimek - kontrabas/bass/elektronika
Wojtek Warmijak - perkusja

Mysteries Lab to nowoczesne brzmienia w klasycznych formach. Zespół łączy style muzyczne takie jak glitch, jazz, ambient, djent, muzyka elektroniczna. Każdy utwór to inna opowieść, próba pobudzenia wyobraźni słuchacza w kierunkach dotąd nieznanych, nieodwiedzanych. Kolejne segmenty kompozycji ujawniaj nowe kolory, które łącząc się ze sobą, dają niecodzienną mieszankę emocji. Utwory przybierają formę wieloczęściowych sonat, w trakcie których pojawiają się wirtuozerskie partie improwizacji muzyków.

Skład zespołu:
Aleksander Zabłocki - piano
Jan Wierzbicki - bas
Tomasz Mądzielewski - perkusja

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...