stat
Impreza już się odbyła

Jan Szczurek Big-Band

Już 10 października w Ratuszu Staromiejskim wystąpią artyści trójmiejskiej sceny jazzowej! Jan Szczurek Big-Band zaprezentuje autorski materiał, zaaranżowany na szeroki skład dęty z towarzyszeniem sekcji rytmicznej.

Poza autorskimi kompozycjami, które stanowią większość przygotowanego materiału muzycznego. Pojawią się również aranżacje standardów jazzowych ("My Favorite Things"), a także polskiej piosenki z okresu międzywojennego (jak np. "Jak trudno jest zapomnieć" autorstwa Henryka Warsa, w oryginale wykonywanej przez Adama Astona). Muzyka prezentowana przez big-band ma zróżnicowany charakter, od rozkołysanej muzyki swingowej, przez mroczne zapętlone motywy sekcji rytmicznej, dające pole do popisu instrumentalistom, grającym na instrumentach dętych, po rytmiczne i żywe melodie, którym charakteru dodaje aktywny akompaniament sekcji puzonów, trąbek i saksofonów. Na koncercie pojawią się również spokojniejsze kompozycje, które pozwolą odetchnąć słuchaczowi od wrażeń, kreowanych przez bogactwo brzmienia instrumentów dętych, a w których główną rolę pełnić będą takie instrumenty, jak gitara elektryczna.

jazz - koncerty w Trójmieście


Skład instrumentalny Big-bandu:
Łukasz Juźko - saksofon tenorowy
Szymon Kowalik - saksofon tenorowy
Marek Stępniak - saksofon altowy
Rafał Jackiewicz - saksofon altowy
Piotr Szlempo trąbka
Filip Żółtowski trąbka
Adam Skorczewski trąbka
Mieczysław Musiał puzon
Adam Jankowski puzon
Karol Ruciński - gitara elektryczna
Jan Szczurek fortepian
Kacper Rutkowski - gitara basowa
Piotr Brajewski- perkusja

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu imprez NCK na czas pandemii Covid-19 pod adresem: https://tiny.pl/7p9h2.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?