• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jacek Kaczmarski - Obława

Wydarzenie w ramach

W repertuarze koncertu znajdą się pieśni Jacka Kaczmarskiego w tłumaczeniu na język białoruski oraz utwory po polsku, które kiedyś podnosiły Polaków na duchu. Przy okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pragniemy uhonorować twórczość Jacka Kaczmarskiego, który równo 20 lat temu - 13 grudnia 2001 w Gdyni wykonał swój ostatni trójmiejski koncert.

paź 15

sobota, godz. 20:00

bilety 125 - 170 zł
Kup bilet
Mamy zaszczyt przedstawić białoruskiego barda - Andreja Chadanowicza - poetę, który przetłumaczył utwory Jacka Kaczmarskiego na język białoruski. Jego przekład "Murów", wykrzyczany na mrozie z piedestału pomnika Lenina podczas wielotysięcznej wolnościowej demonstracji w Mińsku w 2010 roku, jest dziś powszechnie znanym hymnem młodej białoruskiej opozycji. W ostatnim czasie utwór ten zdobył wyjątkową popularność, a w 2014 roku ukazała się płyta "Mury", zawierająca kilkanaście utworów Jacka Kaczmarskiego w poetyckim przekładzie Chadanowicza.

koncerty w Trójmieście


Podczas tego wyjątkowego spotkania wystąpią również polscy artyści świetnie znający twórczość Jacka Kaczmarskiego: Przemysław Lembicz (śpiew, gitara) i Marcin Żmuda (śpiew, fortepian) - założyciele poznańskiego Kwartetu ProForma, specjalizującego się w piosence autorskiej i poetyckiej, znanego także ze współpracy z Kazikiem Staszewskim. Zespół zyskał uznanie w oczach samego Jacka Kaczmarskiego, przed którym w 2003 roku podczas koncertu w Przemyślu muzycy zaprezentowali utwory artysty we własnej interpretacji.

Wystąpią:
Andrej Chadanowicz - śpiew, gitara
Przemysław Lembicz - śpiew, gitara
Marcin Żmuda - śpiew, fortepian

Wstęp wolny po rezerwacji wejścia pod linkiem:
https://ecs.gda.pl/title,pid,2521.html

Koncert jest częścią programu wydarzeń "GDAŃSK PAMIĘTA".

Patronat Honorowy
Bogdan Borusewicz Wicemarszałek Senatu RP

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska aktorka i malarka Beata Poźniak od lat mieszka poza granicami kraju. Jest inicjatorką wprowadzenia w USA oficjalnych obchodów: