• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Iwan Wyrypajew - a propos wszystkiego

Iwan Wyrypajew - à propos wszystkiego. Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z Iwanem Wyrypajewem. Porozmawiamy o sztuce, o teatrze, o pisaniu, o tlenie i euforii, o tym, jak produkuje się spektakl na Broadwayu, jak w Irkucku, jak w Warszawie, o Czechowie, o życiu i o filmie. Jeśli zajmiemy się polityką, to w konwencji luźnej rozmowy, jeśli życiem, to bez balastu zbędnej powagi.

Nie mamy scenariusza, jednak chcemy zapytać o istotne wątki ważne dla adeptów i artystów sztuk scenicznych. Pomorski Inkubator Kultury to nie tylko miejsce twórczej pracy. Zależy nam, by nasi rezydenci mieli kontakt z mistrzami i praktykami.

zdjęcie: Alexandra Kononchenko
-----------------------------
O Iwanie Wyrypajewie:
"O jego twórczości krytycy piszą, że jest jak połączenie estetyki Quentina Tarantino i Andrieja Tarkowskiego. Jest w niej ironia i duch prawosławnej Cerkwi; finezja i okrucieństwo, a ostatnio także UFO i goście z zaświatów".

"Urodzony w 1974 r. Iwan Wyrypajew jest jednym z najbardziej wyróżniających się i intrygujących przedstawicieli współczesnej sztuki rosyjskiej. Na koncie ma nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych i teatralnych oraz ponad trzydzieści inscenizacji w dwudziestu krajach świata. Polską publiczność kilka lat temu urzekł "Euforią", filmowym debiutem wyróżnionym na festiwalach w Wenecji i Warszawie, o którym krytycy pisali, że jest fascynującym, tętniącym życiem obrazem nowej Rosji. Trzy lata później na ekran przeniósł "Tlen" , sztukę dzięki której zyskał rozgłos, a świat okrzyknął go współczesnym Czechowem".
źródło: https://culture.pl/pl/tworca/iwan-wyrypajew

Iwan Aleksandrowicz Wyrypajew - aktor, reżyser i dramatopisarz.
Urodzony w Irkucku, związany życiowo i twórczo z Polską, artysta światowego formatu i obecny ze swoją sztuką na scenach świata.

Laureat nagrody Paszport "Polityki" za rok 2012 w kategorii "Teatr".
Sztuki teatralne: "Sny" (1999), "Miasto gdzie ja" (2001), "Walentynki" (2001), "Tlen" (2003), "Księga Rodzaju № 2" (2004), "Lipiec" (2006), "Taniec Delhi", "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" . Filmy fabularne: "Euforia" (2006), "Tlen" (2009), "Taniec Delhi" (2012), "Zbawienie" (2015).

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal literatury, podczas którego przyznawana jest Nagroda Literacka Miasta Gdańska to: