Intensywny sezon CK Gdynia na Scenie Letniej w Orłowie

"Mayday. Run For Your Wife" to frekwencyjny hit Centrum Kultury w Gdyni. Spektakl zostanie pokazany na Scenie Letniej 19 i 22 sierpnia. Ten drugi to jubileuszowy, setny pokaz farsy Raya Cooneya przez CK Gdynia.
"Mayday. Run For Your Wife" to frekwencyjny hit Centrum Kultury w Gdyni. Spektakl zostanie pokazany na Scenie Letniej 19 i 22 sierpnia. Ten drugi to jubileuszowy, setny pokaz farsy Raya Cooneya przez CK Gdynia. mat. prasowe

Podobnie jak w poprzednim roku Centrum Kultury w Gdyni przejmuje Scenę Letnią w Orłowie po Teatrze Miejskim. W tym roku osiem spektakli pokazanych zostanie dwukrotnie w ciągu zaledwie 12 dni. W tym czasie widzowie zobaczą dwie premiery - "Śpiewającą lokomotywę" oraz "O co biega?". Scena Letnia będzie czynna do 22 sierpnia.Centrum Kultury w Gdyni inauguruje swoją obecność w Orłowie premierą "Śpiewającej lokomotywy" we wtorek 11 sierpnia (godz. 17). Spektakl pod opieką reżyserską Krystiana Nehrebeckiego powstał w oparciu o przygotowane kilka lat temu muzyczne aranżacje wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu Piotra Salabera. Przedstawienie powtórzone zostanie 12 sierpnia o godz. 17.

- Nad przygotowaniem tego tytułu pracujemy od zeszłego roku. Chcieliśmy mieć muzykę na żywo, więc zagra orkiestra symfoniczna pod batutą Piotra Salabera, który niekiedy zam coś zaśpiewa. Wyłoniliśmy także drogą castingu troje aktorów, a wiersze Tuwima zgodził się przeczytać także Jerzy Zelnik. Jeśli można się czegoś obawiać po tej produkcji, to tego, że melodie i piosenki pozostaną w głowie na długo po przedstawieniu i ciężko będzie przestać je nucić - zapewnia Jarosław Wojciechowski, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.

Premierę "Śpiącej królewny" w reż. Tomasza Podsiadłego CK Gdynia przygotowało w poprzednie wakacje. Zobacz fragmenty letniej wersji tego spektaklu, który obejrzeć można 14 i 16 sierpnia.

Drugą premierą będzie farsa Philipa Kinga "O co biega?" przygotowywana przez Tomasza Podsiadłego. W obsadzie zwraca uwagę Natalia Siwiec, dla której rola służącej Idy będzie teatralnym debiutem. Zaś znana z kabaretu Limo Ewa Błachnio wraca do Centrum Kultury w Gdyni w roli żony pastora Penelopy. Sztuka rozgrywa się w małym angielskim miasteczku i zbudowana jest wokół postaci pastora Lionela Toopa, w którym zakochana jest rozmodlona Panna Shilton. Pastora odwiedzą także wuj małżonki Biskup Laxu, hitlerowski oficer i uciekinier z obozu jenieckiego. Spektakl będzie miał premierę w sobotę 15 sierpnia (godz. 19), pokazany zostanie także 16 sierpnia o godz. 17, zaś po wakacjach trafi do repertuaru Sceny SAM, ale grany będzie w Sali Koncertowej Portu Gdynia.

- "O co biega?" to jedna z najlepszych brytyjskich fars, gdzie ten gatunek doskonale się rozwija. To nasz powrót do farsy po kilku latach, tym razem w koprodukcji z portalem za10groszy.pl. Będą to dwie godziny czarnego humoru, oczywiście nakreślonego grubą kreską - dodaje Jarosław Wojciechowski.
Poza adresowaną do całych rodzin muzyczną "Śpiewającą lokomotywą" zaprezentowane będą dwie bajki wyprodukowane przez Centrum Kultury w Gdyni - "Śpiąca królewna" (piątek 14 sierpnia, godz. 16 i niedziela 16 sierpnia, godz. 12) oraz "Mała Syrenka" (piątek 21 sierpnia, godz. 12 i sobota 22 sierpnia, godz. 10). Ze stałego repertuaru CK Gdynia okazany zostanie także "Napis" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza (czwartek 13 sierpnia, godz. 19 i piątek 14 sierpnia, godz. 20), a także hit Centrum Kultury w Gdyni - "Mayday. Run For Your Wife" (środa 19 sierpnia, godz. 19 i sobota 22 sierpnia, godz. 19), które podczas zamykającego tegoroczną działalność Sceny Letniej w Orłowie spektaklu zaprezentowany zostanie po raz 100.

W roli nierozgarniętej służącej Idy w spektaklu "O co biega?" wystąpi Natalia Siwiec (na zdjęciu z Michałem Zacharkiem, grającym żołnierza Clive'a Wintona). Spektakl pokazany zostanie 15 i 16 sierpnia.
W roli nierozgarniętej służącej Idy w spektaklu "O co biega?" wystąpi Natalia Siwiec (na zdjęciu z Michałem Zacharkiem, grającym żołnierza Clive'a Wintona). Spektakl pokazany zostanie 15 i 16 sierpnia. mat. prasowe
Program uzupełniają dwa spektakle szkolne. Pierwszym z nich jest spektakl warsztatowy studentów III roku Akademii Teatralnej w Warszawie, wyreżyserowany przez profesora Grzegorza Chrapkiewicza na podstawie tekstu Michała Walczaka - "Polowanie na łosia". Będzie to groteskowo-ironiczne spojrzenie na współczesną Polskę i kondycję obywatela w społeczeństwie, które jedną nogą wciąż jeszcze tkwi w peerelu, za to drugą bardzo już chce sięgnąć do Europy, z jej nowoczesnością i emancypacją. Przedstawienie obejrzeć można w poniedziałek i wtorek 17-18 sierpnia o godz. 19.

Drugim spektaklem gościnnym jest warsztat studentów II roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w reżyserii jej rektora Andrzeja Strzeleckiego i z muzyką Piotra Rubika - "Parawan",. To muzyczna sztuka o kłopotach i trudnościach, jakie napotyka inteligent w procesie przystosowania się do norm i reguł nowego ustroju. Spektakl pokazany zostanie w czwartek 20 sierpnia i w piątek 21 sierpnia, także o godz. 19.

Wprawdzie pogoda zapowiada się świetnie, ale organizatorzy są przygotowani na wypadek deszczu.

- Około godz. 10-11 rano w dniu spektaklu, w oparciu o prognozy pogody, zapadać będzie decyzja czy spektakl pokażemy na Scenie Letniej, czy też w Sali Koncertowej Portu Gdynia. W przypadku zmiany miejsca pokazu poinformujemy o takiej decyzji widzów za pomocą naszych kanałów społecznościowych - facebooka, newslettera i poprzez stronę internetową. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że do części widzów ta informacja może nie dotrzeć dlatego w Orłowie będziemy czekać na tych, którzy mimo wszystko przyjdą na Scenę Letnią i niezmotoryzowanych przewieziemy podstawionymi przez nas samochodami pod Salę Koncertową Portu Gdynia. Oczywiście w takim przypadku spektakl rozpocznie się z około 45-minutowym opóźnieniem. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku nie będziemy zmuszeni do takich działań - kończy dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.
Bilety na spektakle "O co biega?" (tylko 16 sierpnia, bo na premierę nie ma już biletów), "Napis" oraz "Mayday. Run For Your Wife" kosztują 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy). Dokładnie 30 zł (bez ulg) kosztują bilety na "Śpiewającą lokomotywę". Za wstęp na przedstawienie "Polowanie na łosia" i "Parawan" trzeba będzie zapłacić 30 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy), zaś obejrzenie bajek "Śpiąca królewna" i "Mała Syrenka" to koszt 20 zł za bilet.

Opinie (11) 1 zablokowana

 • Natalia Siwiec :) (1)

  • 5 1

  • Super idę

   może boobs pokaze.

   • 4 3

 • O co biega? (1)

  O co biega z tym promowaniem spektaklu za pomocą pani Siwiec? Siwiec reklamuje portal za10groszy, portal sponsoruje CKG, Siwiec dostaje rolę choć nigdy w teatrze nie grała. A w zasadzie gra w dwóch pierwszych spektaklach na plaży. Jak pamiętam z doniesień z mediów w poprzednich latach, dotychczas na plaży to pozwalała sobie najwyżej wkładać palec w pupę (publikowano fotki, które zgwałciły mnie przez oczy).
  Potem prawdopodobnie przeniosą występ na "stacjonarne" deski dla stałej publiczności, z inną aktorką w tej roli. Po co takie zagrania?
  Jeśli chodzi o aktorkę, której naprawdę jestem w tym spektaklu ciekawa, to jest nią Ewa Błachnio, która ma niezaprzeczalny talent aktorski. Ze względu na nią w obsadzie z pewnością się na spektakl wybiorę, ale nie wieczorem na plażę.

  • 13 5

  • I Podsiadly który nie zrobił jeszcze żadnej dobrej sztuki

   jara się jak dzieciak i publikuje wspólne fotki z nią. Dziecinada i brak profesjonalizmu.

   • 7 2

 • Teatr jak z tabloidów. Dostosowany intelektualnie do odbiorcy TVN i Pudelka oraz wyborcy PO. (2)

  • 9 7

  • raczej PiSu

   • 6 2

  • wyborcy PO chodzą na Festiwal Szekspirowski a nie na amatorszczyznę z Gdyni

   • 5 4

 • Szkoda, że drążycie tu tematy z pogranicza samouwielbienia i któtkowzroczności

  a kasjerki siedzą w tej pakamerze bez ogrzewania, bez wentylacji, patrząc przez okienko niczym z szaletu miejskiego, a to wszystko wymieszane ze smażonymi frytkami zza ściany

  • 5 3

 • Panie Wojciechowski orkiestra symfoniczna?

  Chyba nie do końca pan sobie zdaje sprawę od ilu muzyków można używać takiego terminu. Trzeba było udać się do opery na otwarcie Sopot Classic i zobaczyć na własne oczy, bo dawno Pan już czegoś takiego nie widział. No ale czego można wymagać od teologa? Jedynie bycia dyrektorem tego badziewia.

  • 6 2

 • Jak juz zwykle prosty biorą do obsady

  To nie jest teatr, ale żenada

  • 8 4

 • Chętnie zobaczę " O co biega" ale wtedy kiedy nie będzie już w obsadzie Natalii Siwiec.Bardzo lubię Ewę Błachnio i cieszę się ,że będzie ją można zobaczyć w tym przedstawieniu :)

  • 13 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Sprawdź się

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?