• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Festiwal Młody Chopin w Gdańsku

II Festiwal Młody Chopin w Gdańsku - druga edycja dwudniowego, gdańskiego święta Fryderyka Chopina dedykowanego młodym adeptom i odbiorcom sztuki. Festiwal skoncentrowany na sylwetce ikony kultury polskiej, symbolu polskości i wartości narodowych. Sposób na połączenie sztuk oraz edukację najmłodszego odbiorcy. Kontynuacja założeń i formuły I Festiwalu, który spotkał się z szerokim odbiorem i bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

Festiwal obejmować będzie:

- konkurs plastyczny pod hasłem Chopin w Gdańsku, przeprowadzony z udziałem przynajmniej trzech szkół ogólnokształcących. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy 1-3 oraz 4-8. Prezentacja prac nagrodzonych odbędzie się w przestrzeni Ratusza Staromiejskiego (zarówno prac fizycznych, jak i wyświetlanych na ekranie w trakcie koncertów elektronicznych wersji przygotowanych prac, jeśli tylko technika ich wykonania będzie na to pozwalała). Chcemy, aby sztuki wizualne były integralną częścią wydarzenia muzycznego. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali połączonej z koncertem uczniów szkół muzycznych.

- dwa koncerty wybitnie uzdolnionych uczniów pomorskich szkół muzycznych, prowadzone w interesujący sposób, nawiązujący do prezentowanych prac plastycznych uczestników konkursu plastycznego. Pierwszy koncert odbędzie się 26.10.2021 roku o godz. 12.00 i będzie połączony z finałem konkursu plastycznego. Drugi koncert zaplanowany jest na 27.10.2021 roku na godz. 17.00 i będzie połączony z wystawą prac nagrodzonych w konkursie plastycznym.


W trakcie przygotowań oraz podczas efektu końcowego to uczestnicy zadania stają się bohaterami całego działania. Dzięki zaangażowaniu młodych osób i ich pracy włożonej w proces twórczy powstaje piękne święto upamiętniające twórczość Fryderyka Chopina.

Opinie

Sprawdź się

Noblista z Wrzeszcza, autor "Blaszanego bębenka", którego imię nosi galeria miejska to: