• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hipolit Śmierzchalski. Hipo Foto - warsztaty i spotkanie

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z albumem "HIPO FOTO", a fanów fotografii analogowej - na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim.

gru 13

wtorek, godz. 11:00 - 13:00

Gdańsk,
bilety 140 zł

w każdy wtorek (do 20.06.2023), godz. 18:15- 20:15

Gdańsk,
bilety 280 zł
Najnowsza publikacja Muzeum Emigracji w Gdyni - "Hipolit Śmierzchalski. HIPO FOTO" - to jedyny album ze zdjęciami autorstwa ostatniego fotografa na pokładzie TS/S "Stefan Batory". Będący katalogiem wystawy "Love Boat. Rozkosze rejsów <> na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego", stanowi unikatową dokumentację codziennego życia pasażerów i załogi transatlantyku oraz przybliża postać samego Hipolita - prawdziwego człowieka renesansu, który pałał się nie tylko fotografią, ale też lekkoatletyką, tańcem i muzyką.

Naszymi gośćmi będą Maurycy Śmierzchalski - fotograf, a prywatnie syn Hipolita, oraz grafik Patryk Hardziej, który zadbał o oprawę wizualną albumu "HIPO FOTO". Podczas spotkania porozmawiamy o wyjątkowej atmosferze na pokładzie "Stefana Batorego", o tym, jak wyglądała praca fotografa w latach 80., oraz w jaki sposób tworzy się katalogi.

Spotkanie odbędzie się 19 października 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Kinowej, w siedzibie Muzeum. Wstęp wolny.

Wszystkich wielbicieli fotografii analogowej zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim, które odbędą się 19 października 2019 roku w godzinach 14:00-16:00 w Sali Wystaw Czasowych. W trakcie zajęć dowiemy się, jak zabezpieczyć negatywy przez zniszczeniem oraz jak wywoływać zdjęcia analogowe w nietypowy sposób. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie własnych kliszy lub wywołanych zdjęć. Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Informacja o biletach

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Opinie

Sprawdź się

Kwartalnik literacki założony przez pięciu młodych poetów z Trójmiasta to: