stat
PATRONAT

Hipolit Śmierzchalski. Hipo Foto - warsztaty i spotkanie

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z albumem "HIPO FOTO", a fanów fotografii analogowej - na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim.

Najnowsza publikacja Muzeum Emigracji w Gdyni - "Hipolit Śmierzchalski. HIPO FOTO" - to jedyny album ze zdjęciami autorstwa ostatniego fotografa na pokładzie TS/S "Stefan Batory". Będący katalogiem wystawy "Love Boat. Rozkosze rejsów <> na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego", stanowi unikatową dokumentację codziennego życia pasażerów i załogi transatlantyku oraz przybliża postać samego Hipolita - prawdziwego człowieka renesansu, który pałał się nie tylko fotografią, ale też lekkoatletyką, tańcem i muzyką.

Naszymi gośćmi będą Maurycy Śmierzchalski - fotograf, a prywatnie syn Hipolita, oraz grafik Patryk Hardziej, który zadbał o oprawę wizualną albumu "HIPO FOTO". Podczas spotkania porozmawiamy o wyjątkowej atmosferze na pokładzie "Stefana Batorego", o tym, jak wyglądała praca fotografa w latach 80., oraz w jaki sposób tworzy się katalogi.

Spotkanie odbędzie się 19 października 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Kinowej, w siedzibie Muzeum. Wstęp wolny.

Wszystkich wielbicieli fotografii analogowej zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim, które odbędą się 19 października 2019 roku w godzinach 14:00-16:00 w Sali Wystaw Czasowych. W trakcie zajęć dowiemy się, jak zabezpieczyć negatywy przez zniszczeniem oraz jak wywoływać zdjęcia analogowe w nietypowy sposób. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie własnych kliszy lub wywołanych zdjęć. Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Informacja o biletach

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 5+

paź 27

niedziela, godz. 11:00 - 12:30

bilety 10 zł

Bajarka opowiada - dzieciom

lis 17

niedziela, godz. 12:00 - 13:30

Sopot,
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?