Gwiazdorskie spektakle komediowe w Gdańsku

Jesienią na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku zobaczymy spektakle komediowe w doborowych obsadach.
Jesienią na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku zobaczymy spektakle komediowe w doborowych obsadach. mat. prasowe

Wojciech Malajkat, Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior, Łukasz Simlat, Szymon Bobrowski i Grażyna Wolszczak oraz wiele innych znakomitych gwiazd zobaczymy już niebawem na Scenie Teatralnej NOT, w wystawianych tam spektaklach komediowych. Miłośnicy dobrej muzyki nie mogą natomiast przegapić koncertu Sławka Uniatowskiego, który w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zaśpiewa najpopularniejsze piosenki z repertuaru Wodeckiego, Sinatry i Zauchy. Warto już teraz udać się do kas, bo bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.W ostatnich miesiącach życie nie podsuwa nam zbyt wielu okazji do śmiechu. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i dać się rozbawić mistrzom sztuki aktorskiej, którzy już niebawem wystąpią na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku.

"Pomoc domowa" - zwiastun

Teatralna jesień pełna uśmiechu rozpocznie się 18 września, spektaklem komediowym "Pomoc domowa", który zdążył już podbić serca widzów na całym świecie. Doskonała farsa mistrza Marca Camolettiego urzeka wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. Znakomita interpretacja i przekład Bartosza Wierzbięty znanego z takich przekładów jak "Shrek", "Asterix I Obelix", "Rybki z ferajny" czy "Madagaskar" to natomiast gwarancja zabawy na najwyższym poziomie. Z zapartym tchem podąża się za losami męża, żony, kochanki i kochanka szczególnie, gdy łączy ich jedyna, błyskotliwa, urzekająca, spostrzegawcza i pełna uroku Nadia, czyli tytułowa "Pomoc domowa". Pod jej okiem rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe. Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona, pociągając za sznureczki, jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.

Czy uda się dochować tajemnicy i znaleźć wyjście z tej miłosnej spirali? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań udzielą widzom postaci wykreowane przez Dominikę Gwit/Piotra Pręgowskiego, Michała Mikołajczaka/Krzysztofa Ibisza, Joannę Kupińską, Agatę Załęcką i Sebastiana Stankiewicza/Michała Piroga.

Przedstawienie odbędzie się 18 września o godz. 17:30 i 20:30 na Scenie Teatralnej NOTMapka. Bilety kosztują 80 zł.

"Imię" - zwiastun

Raz wprawiona w ruch karuzela śmiechu szybko nie zwolni. Już 10 października, w tym samym miejscu, zobaczymy bowiem "Imię" - francuską sztukę, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty "Imienia", sztuki jednocześnie niepozbawionej refleksji.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista - Claude (Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca - Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak złudnie typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: "Czy macie już jakiś pomysł na imię?"

Spektakl odbędzie się 13 października o godz. 17:30 i 20 na Scenie Teatralnej NOT. Bilety kosztują 110 zł.

"Dystans, albo wszyscy umrzemy" - zwiastun

A gdyby tak na chwilę pożyć życiem kogoś innego? Albo chociaż podpatrzeć, z jakimi problemami zmaga się na co dzień i jakie znalazł remedium na niezwyczajne problemy zwyczajnych ludzi. Okazja do tego nadarzy się już 24 października, podczas stand-upu Dominiki Gwit, zatytułowanego "Dystans, albo wszyscy umrzemy". Aktorka w zabawny sposób opowie m.in. o tym, dlaczego dystans do siebie i świata może polepszyć nam jakość życia. Historie zainspirowane codziennością zostaną okraszone największymi hitami polskiej piosenki. Usłyszymy m.in. takie szlagiery, jak "Boskie Buenos", "Gdzie ci mężczyźni", "Ramię w ramię" czy "Dobranoc, panowie". Będzie dużo śmiechu i wzruszeń, a przede wszystkim życiowy dystans, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Autorem scenariusza jest mistrz słowa i gwiazda polskiego kabaretu, Robert Górski. Na fortepianie zagra Jacek Subociałło. Dominiki Gwit posłuchamy 24 października o godz. 18, a bilety na to wydarzenie kosztują 50 zł.

"Pozytywni" - zwiastun

To jeszcze nie wszystkie propozycje, bo 24 października na Scenie Teatralnej NOT rozgoszczą się "Pozytywni". Będzie to szalona - trochę śmieszna, trochę wzruszająca - opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia.

Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. Ewa (Magdalena Boczarska/Grażyna Wolszczak) jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: Michała (Łukasz Simlat) - geja, rolnika spod Mławy; Annę (Olga Bołądź/Hanna Konarowska) - arystokratkę, która odkrywa swoje - bynajmniej nie arystokratyczne! - korzenie oraz Jana (Janusz Chabior), męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? O tym przekonamy się już 21 października, podczas spektakli o godz. 16 i 18:15 (bilety 110 zł).

- "Pozytywni" Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego - co warto podkreślić - "pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy, o których opowiadamy, tak naprawdę dotyczą każdego z nas" - mówi Krzysztof Czeczot, reżyser.

Sławek Uniatowski, "Każdemu wolno kochać"

Pora na spektakularny muzyczny przerywnik. Po gorąco przyjętej trasie "The Best Of", w wypełnionych po brzegi salach, Sławek Uniatowski zaprasza na program wypełniony przebojami swoich największych idoli - Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry i Zauchy.

Artysta zaprezentuje też najpopularniejsze utwory z płyty Methamorphosis, a także muzycznych zapowiedzi nadchodzącego albumu "Wielki Błękit". Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci. Koncert odbędzie się 1 grudnia o godz. 19 w Polskiej Filharmonii BałtyckiejMapka, a bilety kosztują 90 - 120 zł.

"Wieczór panieński plus" - zwiastun

Komediową, teatralną, gdańską jesień zakończymy sztuką "Wieczór Panieński Plus". Poznamy trzy przyjaciółki po przejściach, które z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy.

- Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej - opowiada Marcin Szczygielski, autor komedii. - Okazuje się, że to, czego sobie życzymy, nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady.
Spektakl odbędzie się 11 grudnia. Na scenie wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska/Monika Mazur, Anna Iberszer, Tomasz Bednarek i Marek Kaliszuk/Stefano Terrazzino. Bilety kosztują 110-120.


Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na stronie www.copa.pl/gdansk

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1) 3 zablokowane

  • To wspaniale. Ale dlaczego zabrakło przecież Julii Wieniawy najwybitniejszej polskiej aktorki wszechczasów ?

    I wnuczki Wojciecha Pokory jak nie wszyscy wiedzą.

    • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
wystawa
gru 7-27.03
Gdańsk, Muzeum Bursztynu
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut'21 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
Pobożni i cnotliwi. Dawni...
wystawa
maj'21 15-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Muzeum Narodowe

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2018 roku powołano Pomorską Nagrodę Literacką dla twórców związanych czynnie z Pomorzem oraz tych, którzy piszą o naszym regionie. Jaką nazwę nosi ta nagroda?