stat

Grenlandia - jak tam żyć? Spotkanie z Adamem Jarniewskim (1 opinia)

Redakcja Poznaj Świat zaprasza 26 lipca do Sopotu na spotkanie pt. Grenlandia jak tam żyć? z Adamem Jarniewskim, autorem bloga www.poznajgrenlandie.pl oraz książki ,,Nie mieszkam w igloo. Wydarzenie poprowadzi dr Agata Lubowicka z z Instytutu Skandynawistyki UG.

w każdy poniedziałek (do 29.06), godz. 19:00 - 20:00

Gdynia, ul. Grottgera 11
bilety 70 zł

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
Adam Jarniewski na Grenlandię przeprowadził się w 2006 r. i bardzo długo uczył się życia na tej wyspie. Kiedy przyjechał jako absolwent poznańskiej germanistyki, nie miał praktycznie żadnych umiejętności przydatnych do normalnego funkcjonowania w miejscu tak różnym od tego, gdzie dorastał. Nie miał ani pracy, ani zielonego pojęcia, co tam można robić. Wiedział za to, że wkrótce zostanie ojcem. Od tamtej pory wiele się wydarzyło. Sporo się nauczył, przekonał się, jak wielkie znaczenie ma szacunek do sił natury, i docenił pozytywy ograniczonych wyborów. Przygody związane z asymilacją na największej wyspie świata opisał w reportażu "Nie mieszkam w igloo".

O codziennych zmaganiach, ale i pozytywach życia w kraju, gdzie przez pół roku panuje zima, opowie 26 lipca w Sopotece w Sopot Centrum. Spotkanie zacznie się od części dla najmłodszych, podczas której córka Adama opowie o różnicach dorastania w tak odległych od siebie miejscach i kulturach. Alina ma 12 lat i przez pół roku chodziła do szkoły w Polsce.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to są rzygacze?