• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grass idzie do kina: Blaszany Bębenek (Teatr Wybrzeże) + spotkanie z A. Nalepą i J. Bartoszewicz

Wydarzenie w ramach

Serdecznie zapraszamy na pokaz rejestracji spektaklu Teatru Wybrzeże BLASZANY BĘBENEK. Projekcja będzie miała miejsce 17 października 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 16:45 w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna UG, ul. Wita Stwosza 53, Gdańsk).

Przed seansem wprowadzenie wygłosi prof. Małgorzata Jarmułowicz. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Adamem Nalepą i aktorką Justyną Bartoszewicz, które poprowadzi Weronika Łucyk. Pokaz jest częścią przeglądu GRASS IDZIE DO KINA i odbywa się w ramach wydarzenia Gdańskie GRASSowania_2022.

Blaszany bębenek bezpośrednio wiąże się z biografią Grassa. Opowiada on między innymi o dorastaniu w Wolnym Mieście Gdańsku na granicy trzech różnych kultur: polskiej, niemieckiej i kaszubskiej. Równie różnorodne kulturowo będą nasze wieczory filmowe. 

O SPEKTAKLU
Światowa prapremiera adaptacji scenicznej słynnej powieści Güntera Grassa. Teatralna adaptacja Blaszanego bębenka w reżyserii Adama Nalepy premierę miała 15 lat temu, w październiku 2007 roku w Teatrze Wybrzeże. Reżyser spektaklu większość swojego życia spędził w Niemczech, a spotkanie z Grassem było dla niego debiutem w polskim teatrze.
Pokaz rejestracji spektaklu dzięki uprzejmości Teatru Wybrzeże 

Miejsce: Sala kinowa Centrum Filmowego UG (Biblioteka Główna UG)
______________________________________________________________________________

Przegląd jest organizowany w ramach wydarzenia:
GDAŃSKIE GRASSOWANIA_2022 z okazji obchodów 95. urodzin GÜNTERA GRASSA
we współpracy ze Stowarzyszeniem Güntera Grassa w Gdańsku i Pracownią Badań nad Narracjami Pogranicza UG.

Opinie

Sprawdź się

Ważnym trójmiejskim artystą street artu, tworzącym pod pseudonimem M-city, który stworzył "galerię społecznego muralu" komentującą polską rzeczywistość społeczno-polityczną, jest:

 

Najczęściej czytane