• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grand Press Photo 2020

266 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo można oglądać od 1 do 16 sierpnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

1 - 24 lipca 2022, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

2 lipca - 5 sierpnia 2022, godz. 13:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Do obejrzenia ekspozycji na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn "Press" i Fundacja Grand Press. Można ją oglądać codziennie w godzinach otwarcia teatru. Prezentuje 266 fotografii - są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z "Dziennika Wschodniego", przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.

Gdańsk, gdzie w dniach 1-16 sierpnia będzie można obejrzeć wystawę w Teatrze Szekspirowskim, jest kolejnym przystankiem w jej podróży po Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn "Press". To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Pieter Ten Hoopen, członek agencji VU w Paryżu, współzałożyciel Civilian Act w Sztokholmie. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół ("Gazeta Wyborcza"), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing&Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Partnerami wystawy miejskiej w Gdańsku jest Miasto Gdańsk oraz Gdański Teatr Szekspirowski.
Patronami medialnymi wydarzenia są Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk.
Partnerzy konkursu i wystaw: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, OPPO Polska, Miasto Gdańsk.
Partner wystaw: Drukarnia Andrus.

Informacja o biletach

KASY
BIURO OBSŁUGI WIDZA
tel. +48 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl
czynne CODZIENNIE w godz. 12:30 – 17:00 lub do rozpoczęcia wydarzenia

Opinie 3 zablokowane

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?