stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Głosy Wolności

Na wystawie jest eksponowanych 110 plakatów z kolekcji GŁOSY WOLNOŚCI (hiszp. VOCES EN LIBERTAD) o tematyce wolnościowej. Kolekcja została stworzona w 2010 roku z inicjatywy Xaviera Bermúdeza, meksykańskiego grafika projektanta z TRAMA VISUAL A.C. - organizatora Międzynarodowego Biennale Plakatu w Mexico City.

2 sierpnia - 1 września 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

30 lipca - 14 listopada 2021, godz. 11:00

Plakaty powstały non-profit, zaprojektowane przez uznanych 110 projektantów różnych pokoleń z 35 krajów na zaproszenie Biennale w Meksyku. Kolekcja GŁOSY WOLNOŚCI ma szczególny charakter, gdyż  upamiętnia 11. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Meksyku, rocznicę powstania niepodległego państwa meksykańskiego i wybuchu rewolucji w Meksyku.  GŁOSY WOLNOŚCI odnoszą się do humanistycznych wartości, jakimi są wolność i równość człowieka. Niektórzy z autorów pochodzą z krajów, gdzie  prowadzone są konflikty zbrojne, wojny domowe, gdzie nadal nie są respektowane prawa człowieka i łamane są prawa konstytucyjne obywateli. Spojrzenie projektantów z tych krajów na temat wolności dodatkowo podnosi aspekt społeczny całego przedsięwzięcia i wartość kolekcji czyniąc ją ponadczasową i uniwersalną.  

Kolekcję stworzono na wielką skalę i z rozmachem.  Powstała we współpracy z ponad 30 instytucjami  i organizacjami meksykańskimi, a także dyplomacją międzynarodową i sponsorami, dzięki czemu każdy z 110 twórców mógł otrzymać teczkę z kolekcją i pokazać ją w miejscu, zamieszkania. Do Gdańska plakaty dotarły przez współautorkę kolekcji Karolinę Podoską, absolwentkę Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku laureatkę jednej z edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku. Gdańsk miasto wolności i solidarności, jest miejscem idealnym na ekspozycję GŁOSÓW WOLNOŚCI.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia tej unikalnej kolekcji w Galerii Warzywniak Oliwskiego Ratusza Kultury.

kuratorka: Karolina Podoska

Wystawa objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, www.gdansk.pl 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?