• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Głosy Rzeki | koncert performatywny (2 opinie)

Interdyscyplinarny koncert "Głosy rzeki" jest komentarzem ludzi muzyki, teatru i literatury wobec katastrofy ekologicznej, z którą od kilku miesięcy mierzy się Odra, druga pod względem długości rzeka w Polsce.

gru 8

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 25 zł
Kup bilet
Same tytuły utworów, jak "Bezruch", "Przepływ", "Pytania o czas", niosą duży ładunek emocjonalny, a rozwinięcie tych tematów w improwizowane sekwencje, wokalizy, duety i partie solowe, uzupełnione tekstem poetyckim, zmuszają odbiorcę do namysłu, zwiększają jego świadomość ekologiczną, nie pozwalając przejść do porządku dziennego nad faktem, że straciliśmy właśnie jeden z piękniejszych ekosystemów w Polsce.

jazz - koncerty w Trójmieście


W projekcie biorą udział wokalistki polskiej sceny jazzowej Agnieszka Wilczyńska (jako Odra) i Dorota Miśkiewicz (jako Wisła), śpiewające teksty napisane przez Zuzannę Bojdę, do muzyki Miłosza Pękali.

Uzupełnieniem części wokalnej są partie poetyckiego tekstu mówionego, wykonywane przez obie artystki oraz Lenę Frankiewicz - aktorkę, reżyserkę i pomysłodawczynię zdarzenia.
Dorota Miśkiewicz | Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Nieprzerwanie od 2017 roku, głosami czytelników i krytyków magazynu "Jazz Forum", wybierana jest Jazzową Wokalistką Roku. Wydała osiem autorskich płyt. Album "Nasza Miłość", nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem, otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022, a sama wokalistka znalazła się w gronie nominowanych w kategorii Jazzowy Artysta Roku. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą. Ma na swoim koncie współpracę z Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej.

Agnieszka Wilczyńska | Wokalistka jazzowa. Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę "Tutaj mieszkam" z nowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Nominowana do nagrody Fryderyk 2020 - Jazzowy Album Roku za płytę "Wilcze jagody", duet z Andrzejem Jagodzińskim. Ma na swoim koncie dwie złote płyty - "Pogadaj ze mną" i "Krzysztof Komeda". Koncertowała m.in. z: Sinfonia Varsovia, Atom String Quartet, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polską Filharmonią Sopot, Filharmonią Lwowską. Występowała w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, National Concert Hall na Tajwanie, w Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Zuzanna Bojda | Dramaturżka. Autorka m.in. dramatów: "Ciało Bambina", "#rozczarowanie", "Wyspa Kalina", "108 kostek cukru". Wyreżyserowała sztukę "Cudowna" (na podstawie reportażu Piotra Nesterowicza), współpracowała z gliwickim Domem Pamięci Żydów Górnośląskich - "Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane" i z grupą Teraz Poliż - "córy warszawskie #dziwystołeczne". Odpowiedzialna za adaptację i dramaturgię spektaklu "Nieczułość" wg powieści Martyny Bundy, wystawionego na deskach Teatru Wybrzeże, a doskonale przyjętego przez publiczność.

Miłosz Pękala | Perkusista, kompozytor, wykładowca akademicki, doktor hab. sztuk muzycznych. Od wielu lat bierze udział w koncertach, festiwalach i różnorodnych projektach artystycznych, obejmujących zarówno muzykę współczesną, rozrywkową, jak i etniczną. Specjalizuje się w grze na wibrafonie, zestawach multiperkusyjnych oraz instrumentach latynoamerykańskich. We własnych projektach artystycznych ze szczególną atencją podchodzi do nowych technologii oraz interdyscyplinarności. Laureat wielu konkursów. Wspólnie z członkami kwartetu Kwadrofonik, otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka Poważna (2015).

Lena Frankiewicz
| Aktorka, reżyserka telewizyjna i teatralna. Jej spektakle "Jak być kochaną" i "Piknik pod Wiszącą Skałą", wystawione na scenie Teatru Narodowego, spotkały się z wielkim uznaniem krytyki. W maju 2021 roku, jej autorski serial internetowy "Kroniki zarazy", w którym zagrała główną rolę, został wyróżniony nagrodą za najlepszy projekt teatralny w sieci, w konkursie DIG IT organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jeden z jej ostatnich spektakli - "Nieczułość" na deskach Teatru Wybrzeże, premiera listopad 2021 - został uznany najlepszym spektaklem przez prezydenta Gdańska i marszałka województwa pomorskiego oraz nagrodzony za reżyserię, muzykę i kreację aktorską.

Opinie (2)

 • Ale padaka

  Omijać szerokim łukiem. Szkoda kasy

  • 1 0

 • Zmarnowana kasa

  Mamy tam wielką artystkę (D. Miśkiewicz), która dała się wmanewrować w jakiś beznadziejny "perfomens" z podrzędna grupą pseudo artystów, sama autorka pokazu (również występująca na scenie) widać ma wielki ból 4 liter, do tego przekaz polityczny na scenie, to nie jest to co szanująca się widownia lubi oglądać. Tak wszysyscy wiemy, nie lubisz PiSu a Hołownia jest super.... masakra jakaś. Omijać szerokim łukiem.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?