• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Głęboka Woda - wystawa w procesie

Otwarta pracownia - wystawa w procesie

GGM1 przy ul. Piwnej od 10 marca do 7 kwietnia stanie się otwartą pracownią, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Zapraszamy do odwiedzania nieustannie zmieniającej się wystawy w procesie w normalnych godzinach otwarcia galerii.



Cykl warsztatów i spotkań :

15.03, środa - warsztaty z Gregorem Różańskim: Make Anything Something Again
Porozmawiajmy o sztuce pod presja rynku i polityki, o kryzysie myślenia o przyszłości, o zawieszeniu artystów miedzy techno-entuzjazmem, a techno-pesymizmem oraz o innych najnowszych globalnych problemach i wyzwaniach.

Gregor Różański (ur. 1988)
Artysta multimedialny. W swoich działaniach eksploruje współczesne zjawiska dotyczące życia i pracy w hybrydowej i prekaryjnej rzeczywistości, wykorzystując takie formy jak instalacje, projekty konceptualne, internet, wideo oraz obiekty znalezione. Studiował sztuki wizualne i rzeźbę na Kunsthochschule Weissensee w Berlinie. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2015), Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie (2015), Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2012), O'Artoteca Project Space w Mediolanie (2010) oraz Para_Site Gallery w Grazu (2009) oraz na wystawach zbiorowych m.in. "Bogactwo" w Zachęcie (2016), "Cały czas w pracy" w BWA Tarnów (2016), "Ustawienia prywatności. Sztuka po internecie" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2014), "Is It Art Or Is It Just" w BWA Zielona Góra (2014) i Het Plafond w Rotterdamie (2013), "Coś, które nadchodzi" - Architektura XXI wieku w Bibliotece Narodowej w Warszawie (2011), "Material Conversion" w Grimmuseum w Berlinie (2011), "Agency for Unrealized Projects" podczas Art Basel 2011, Vienna Biennale w Wiedniu (2010) oraz "Subversive Messe" w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w Linzu (2009).

21.03, wtorek - spotkanie z Julitą Wójcik: ABC Artysty i Artystki - umowy
Na co zwróci uwage przy podpisywaniu umów proponowanym artystom przez instytucje i organizacje realizujące projekty artystyczne.

Julita Wójcik (ur. 1971)
Mieszka i pracuje w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie ukończyła dyplom w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. Otrzymała nagrodę Paszport Polityki (2012) oraz Royal Scottish Academy Award (2013). Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury (1995/6, 2001, 2003, 2005, 2007) oraz Fundacji Kultury (2001), Miasta Gdańska (2002), Marszałka Województwa Pomorskiego (2003). Rezydentka m.in.: Art in General w Nowym Jorku (2006) czy Visegrad Found (2010). Jej prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą.

23.03, czwartek - spotkanie z Agnieszką Rayzacher (lokal_30): Wszystkiego najlepszego

Agnieszka Rayzacher
Kuratorka i krytyczka sztuki. Od roku 2005 prowadzi w Warszawie lokal_30. Od kilku lat zajmuje się również działalnością wydawniczą, jest redaktorką oraz współredaktorką książek m.in. o Natalii LL, Ewie Zarzyckiej, Zuzannie Janin, Ewie Juszkiewicz.

05.04 - 07.04 - Studenci Pracowni Działań Przestrzennych / prof. Mirosław Bałka oraz mgr Zuza Golińska.
Uczestnicy Głębokiej Wody będą wzajemnie wymieniać się zdobytymi dotychczas doświadczeniami na polu artystycznym i społecznym. Wejdą w otwarty dialog, który pozwoli im na zauważenie potencjału, tkwiącego w pracy grupowej oraz rozmowie z rówieśnikami, bez akademickiej hierarchii. W trakcie trwających trzy dni spotkań, wspólnie wybiorą formę działania, która zostanie zaprezentowana podczas finisażu projektu 7 kwietnia w GGM1.

Pracownia Działań Przestrzennych
Powstała na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu w wyniku transformacji Pracowni Transplantacji Rzeźby Wydziału Edukacji Artystycznej, sformowanej z Pracowni Rzeźby Otwartej założonej przez Mirosława Bałkę w 2003. Od 2011 działa na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zadaniem Pracowni Działań Przestrzennych jest podjęcie próby rozpoznania i twórczego kształtowania przestrzeni, w których się poruszamy i działamy. PDP w swoich działaniach wykracza poza teren Akademii, zwracając uwagę na problemy społeczne i polityczne. Studenci eksplorują wrażliwość kulturową, poszukując własnej tożsamości artystycznej. Definiując swoje miejsca, wymieniając poglądy z reprezentantami innych miejsc, zakreślają strefy komunikacji.

prof. Mirosław Bałka (ur. 1958)
Dyplom w pracowni prof. Jana Kucza na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie w 1985r. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i wideo w przestrzeni. Brał udział w ważnych wystawach m.in.: Documenta w Kassel (1992), Biennale w Wenecji (1990, 1993, 2003, 2005, 2013),The Carnegie Intl. W Pittsburghu (1995), Biennale w Sao Paulo (1998), Biennale w Sydney (1992, 2006), Biennale w Santa Fe (2006). W 2009 zrealizował projekt "How It Is" w Turbine Hall, Tate Modern w Londynie. Jest autorem pomnika ofiar katastrofy promu "Estonia" w Sztokholmie. Jego prace znajdują się w ważniejszych kolekcjach muzealnych w Polsce i na świecie.Prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kierownik Katedry Sztuki Mediów. Członek Akademie Der Kunste w Berlinie.

as. Zuza Golińska (ur. 1990)
Absolwentka Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013). W 2015 otrzymała dyplom magisterski w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. Jej praca teoretyczna była obroniona pod kierunkiem Andy Rottenberg. Jej instalacja zatytułowana "Rozbieg" była prezentowana w Domu Słowa Polskiego w Warszawie oraz w Heiligenkreuzerhof w Wiedniu i Národní galerie w Pradze. W 2014 roku została finalistką nagrody Artystyczna Podróż Hestii i otrzymała pierwszą nagrodę w Gdańskim Biennale Sztuki. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. polsko-szwedzkim projekcie 'S-NOW' podczas inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury w Umeå oraz w czterotygodniowym cyklu wystaw​ ​Nie ma ziewania ​#1 #2 #3 - w Nowym Teatrze w Warszawie. Jest laureatką stypendium przyznawanego za osiągnięcia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014). W 2015 roku była nominowana do europejskiej nagrody dla młodych artystów StartPoint Prize. W 2016 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

---
Miejsce: Gdańska Galeria Miejska1, ul. Piwna 27/29
Finisaż: 07.04.2017, godz. 19.00
Wystawa: 10.03 - 13.04.2017
Kuratorki: Maria Sasin, Gabriela Warzycka-Tutak
Uczestnicy: Martyna Baranowicz, Katka Blajchert, Kinga Dobosz, Filip Kampka, Michał Laskowski, Agnieszka Piasecka, Izabela Rakowska, Patryk Różycki, Bogna Storma, Natalia Tostanovska oraz studenci Pracowni Działań Przestrzennych: Tymoteusz Bryndal, Julia Dorobińska, Lena Marie Emrich, Wiktoria Frydrych, Arman Galstyan, Julia Golachowska, Barbara Gryka, Ryosuke Imamura, Monika Karczmarczyk, Kamil Kotarba, Olga Kowalska, Jagoda Kwiatkowska, Magdalena Los, Piotr Marzec, Agnieszka Mastalerz, Renata Motyka, Antonina Nowacka, Laura Ociepa, Stav Porges, Maria Rutkowska, Anna Shimomura, Jana Shostak, Michał Szaranowicz, Bożena Wydrowska, Weronika Wysocka

 

Opinie

Sprawdź się

Jaki nietypowy jubileusz obchodził w październiku 2010 roku maestro José Maria Florencio?