stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia meets Broadway - Edyta Krzemień i Damian Aleksander (4 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy. Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj.

Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu. Podczas koncertu "Musical Melodies" zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak: "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Koty", "Grease", "Ghost", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Once", "West Side Story"; "Waitress", "Miss Sajgon", czy "Romeo i Julia", "Jekyll and Hyde", "Lalaland", "Love Never Dies" i "Sister act".

koncerty w Trójmieście


To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii.

---

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny ("Les Miserables"), Emmy ("Jekyll and Hyde" ), siostry Marii Robert ("Zakonnica w przebraniu"). W Musicalu "Piloci" (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie w musicalu "Ghost" gra rolę Molly oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi (Ellen w "Miss Saigon"). Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy" (platynowa płyta).

Damian Aleksander jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem i wykładowcą akademickim. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jest również absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Był finalistą XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: "Miss Saigon", "Grease", "Pięciu braci Moe", "Koty", "Les Miserables" czy "Upiór w operze", w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (główna rola w "Jekyll&Hyde" i "Nine") oraz Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym wystawieniu musicalu "Korczak" Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. W Operze i Filharmonii Podlaskiej pojawił się też w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach "Upiór w operze" A. Lloyda Webbera i "Skrzypek na dachu" J. Bocka. Obecnie gra mecenasa Komarowskiego w najnowszej produkcji OiFP - "Doktor Żywago".

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który z dyrektorów Teatru Muzycznego w Gdyni wprowadził do jego repertuaru musicale broadwayowskie?