stat
PATRONAT

Gdynia meets Broadway - Edyta Krzemień i Damian Aleksander (4 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy. Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj.

Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu. Podczas koncertu "Musical Melodies" zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak: "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Koty", "Grease", "Ghost", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Once", "West Side Story"; "Waitress", "Miss Sajgon", czy "Romeo i Julia", "Jekyll and Hyde", "Lalaland", "Love Never Dies" i "Sister act".

koncerty w Trójmieście


To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii.

---

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny ("Les Miserables"), Emmy ("Jekyll and Hyde" ), siostry Marii Robert ("Zakonnica w przebraniu"). W Musicalu "Piloci" (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie w musicalu "Ghost" gra rolę Molly oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi (Ellen w "Miss Saigon"). Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy" (platynowa płyta).

Damian Aleksander jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem i wykładowcą akademickim. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jest również absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Był finalistą XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: "Miss Saigon", "Grease", "Pięciu braci Moe", "Koty", "Les Miserables" czy "Upiór w operze", w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (główna rola w "Jekyll&Hyde" i "Nine") oraz Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym wystawieniu musicalu "Korczak" Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. W Operze i Filharmonii Podlaskiej pojawił się też w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach "Upiór w operze" A. Lloyda Webbera i "Skrzypek na dachu" J. Bocka. Obecnie gra mecenasa Komarowskiego w najnowszej produkcji OiFP - "Doktor Żywago".

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Najlepszy film Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymuje: