• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Miniatury

W marcu młodzież wyruszy na południe od Głównego Miasta i pozna historię budowy fortyfikacji otaczających Stare Przedmieście. Zaprezentowane zostaną umocnienia i obiekty wojskowe mające ogromne znaczenie dla działań obronnych miasta. Spacer z przewodniczką i portalem iBedeker odbędzie się 19 marca, zapisy trwają do 10 marca.

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 14:00 - 17:00

Wstęp wolny
wrz 14

sobota, godz. 12:00

Wstęp wolny
Trasa po Starym Przedmieściu (czyli terenie położonym pomiędzy ul. Podwale Przedmiejskie, Kanałem Raduni, Bramą Nizinną a odcinkiem rzeki Motława, nazywanym Starą Motławą) rozpoczyna się od Baszty Białej, następnie wiedzie przez Plac Wałowy, skąd można podziwiać budynek Małej Zbrojowni, w której mieści się obecnie Akademia Sztuk Pięknych. Dalej uczestnicy i uczestniczki przejdą ul. Grodza Kamienna, gdzie zwiedzą po kolei Bastion św. Gertrudy, Bramę Nizinną oraz Bastion Żubr. Wycieczka zakończy się przy Śluzie Kamiennej, skąd rozciąga się piękny widok na Motławę.

Opis marcowej trasy, mapka do pobrania i formularz konkursowy są dostępne pod adresem: www.ikm.gda.pl/FortyfikacjePoludniowegoGdanska.

Spacer z przewodniczką i portalem iBedeker "Fortyfikacje południowego Gdańska"

Termin: 19 marca 2014 r. (środa), godziny: 10.00, 11.30, 13.00
Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe (klasy IV-VI) - szkoły ponadgimnazjalne
Czas trwania: około 1,5 godziny
Maksymalna ilość osób zgłaszanych: 30
Maksymalna ilość osób w grupie podczas spaceru: 50
Spacery "Gdańskie Miniatury" są bezpłatne.

Prosimy o zgłoszenia do dnia 10 marca 2014 r. (poniedziałek) z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 19 marca będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl. Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową 12 marca 2014 r. (środa).
---
Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, a także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z naszym miastem. Przez pięć lat zabawa miała różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Zeszłoroczna edycja poświęcona była niezwykłym kobietom w historii Gdańska. W roku szkolnym 2013/2014 poznajemy historię Gdańska od strony militarnej.

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk, iBedeker.pl
Patroni medialni: Historia.org, Histmag.org, Radio Gdańsk, Miasto Dzieci
Partnerzy: Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Teatr Miniatura, Fundacja Wspólnota Gdańska, CSW Łaźnia, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Kino Helios, Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?