Wiadomości

Gdański Program Edukacji Kulturowej - ruszają konsultacje społeczne

Do 12 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej na lata 2020-2030. Każdy może zgłosić swoje uwagi do programu poprzez formularz zgłoszeniowy lub osobiście w trakcie spotkań konsultacyjnych.
Do 12 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej na lata 2020-2030. Każdy może zgłosić swoje uwagi do programu poprzez formularz zgłoszeniowy lub osobiście w trakcie spotkań konsultacyjnych. fot. Dominik Staniszewski / trojmiasto.pl

Trwają konsultacje społeczne odnośnie do Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej. Jego celem jest łatwiejszy dostęp do kultury, wspieranie pasji mieszkanek i mieszkańców Gdańska i pobudzanie do rozwijania zainteresowań. Swoje uwagi do dokumentu można zgłaszać mailowo lub listownie do 12 stycznia oraz podczas czterech spotkań konsultacyjnych w dniach 7-9 stycznia.Przeczytaj Gdański Program Edukacji Kulturowej.

Gdański Program Edukacji Kulturowej określa priorytetowe działania w obszarze edukacji kulturowej w Gdańsku na lata 2020-2030 i skierowany jest do wszystkich podmiotów i osób, które już zajmują się edukacją kulturową, a także do tych, które chciałyby do tego grona dołączyć.

Zawarta w dokumencie wizja łączy działania edukacyjne, kulturowe i artystyczne. Ma sprzyjać integracji społeczności lokalnej, pobudzać do wspólnych działań. Do współtworzenia GPEK Urząd Miejski w Gdańsku zaprosił osoby na co dzień zajmujące się edukacją i animacją kulturową, które zwróciły uwagę na różnorodne potrzeby i możliwości środowiska. Tak powstał 69-stronicowy dokument adresowany do wszystkich grup wiekowych.

Nadszedł czas na konsultacje społeczne, które zaplanowano na początku stycznia. Od 30 grudnia do 12 stycznia można zgłaszać swoje uwagi do GPEK. W tym celu należy zapoznać się z dokumentem. Wypełniony formularz z sugestiami można przynieść osobiście do biura prezydenta ds. kultury lub przesłać na adres e-mail: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

Formularz zgłaszania uwag do Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej

Inną możliwością jest udział w którymś z czterech spotkań konsultacyjnych, które odbędą się w dniach 7-9 stycznia. We wtorek (7.01), w środę (8.01) i czwartek (9.01) o godz. 17 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, sala 209) odbędą się otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych.

Dodatkowo, w środę, 8 stycznia o godz. 12 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla seniorów.

Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze prezydenta ds. kultury pod nr tel. 58 323 6154 lub pod adresem: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

15

sierpnia

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

15

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

27

sierpnia

Międzynarodowy Festiwal Moz... Gdańsk, Park Oliwski

Rozrywka

Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą

Kulinaria

Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?