stat

Gala wręcznia Galionów Gdyńskich 2019 (1 opinia)

Znamy nazwiska 12 nominowanych do prestiżowej Nagrody Artystycznej Prezydenta, czyli "Galionu Gdyńskiego". To wyjątkowe wyróżnienie jest przyznawane artystom i animatorom kultury za ich wybitne osiągnięcia w kilku kategoriach.

Relacja z imprezy

- Wybór nominowanych do łatwych nie należał, jednak po burzliwych obradach kapituła zdecydowała się rekomendować do nagrody po trzech kandydatów w każdej z czterech kategorii - mówi Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury UM Gdyni.

"Galion Gdyński" docenia starania osób związanych z kulturą, które swoimi działaniami aktywizują lokalną społeczność. Nagroda trafia w ręce tych, którzy w ciągu minionego roku zapracowali na miano najlepszych w kilku kategoriach: kreacja artystyczna - dla wyróżniających się twórców z Gdyni, bądź prezentujących swoje dokonania w mieście, animacja kultury - za wybitne osiągnięcia w organizowaniu życia kulturalnego w mieście i promowaniu gdyńskiej kultury, debiut artystyczny - dla debiutującego twórcy, mecenat kultury - za szczególnie efektywne formy wspierania kultury w mieście.
Lista nominowanych do Nagrody Artystycznej Prezydenta
"Galion Gdyński" za rok 2018

KREACJA ARTYSTYCZNA:
Joanna Duda - za kreacje muzyczne
Angelika Fojtuch - za dokonania w sztukach performatywnych
Jerzy Rados - za film "Gdynia. Moje miasto"

ANIMACJA KULTURY:
Diana Lenart - za rozwój festiwalu "Open House Gdynia"
Karolina Klawitter - za cykl działań muzyczno-edukacyjnych "Mała Gdyńska Filharmonia"
Michał Miegoń - za projekty animacyjne

DEBIUT ARTYSTYCZNY:
Zuzanna Dolega - za nową formę kreacji z wykorzystaniem pirografii
Beata Kępa - za debiut aktorski w roli Stephanie w musicalu "Gorączka sobotniej nocy" w reż. Tomasza Dutkiewicza
Piotr Sobierski - za książkę "Więcej niż musical". Teatr Wojciecha Kościelniaka

MECENAT KULTURY:
Invest Komfort - za wspieranie działań "Open House Gdynia"
Ströer Polska - za wspieranie działalności edukacyjnej Gdyńskiej Szkoły Filmowej
VBW Engineering - za wspieranie Teatru Miejskiego w Gdyni

Wyboru dokonała kapituła w składzie: przewodniczący Marek Stępa - naczelnik Wydziału Ochrony Dziedzictwa oraz członkowie: Maja Wagner - pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. Kultury, Karolina Grabowicz-Matyjas - dyrektor Muzeum Emigracji, Włodzimierz Grzechnik - naczelnik Wydziału Kultury, Ewa Ignaczak - reżyserka teatralna, Leszek Kopeć - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Karin Moder - zastępca naczelnika Wydziału Kultury oraz Kamil Wicik - dziennikarz muzyczny.

W tym roku "Galiony Gdyńskie" zostaną wręczone 15 kwietnia, o godz. 18.00 podczas uroczystej gali w Konsulacie Kultury. Gale uświetni także wręczenie nagrody za najbardziej efektywne wspieranie przedsięwzięć kulturalnych oraz ogłoszenie nazwiska laureata nagrody za całokształt twórczości.

Opinie (1)

  • Brawo!

    Brawo dla Invest Komfort za mecenat nad Open House. :) Osobiście jestem wielką fanką tego festiwalu - to ogromna dawka inspiracji wnętrzarskich.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?