• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze - spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską

Wraz z premierą kolejnej części przygód Franka Błyskawicy - Sen na Gradowej Górze - Hevelianum i Wydawnictwo Adamada przygotowały dla najmłodszych nie lada gratkę - spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską! Już 25 czerwca o godz. 12:00, w sam raz na powitanie wakacji, spotykamy się właśnie na Górze Gradowej, aby nie tylko czytać fragmenty nowej książki, ale też przyjrzeć się pokazowi musztry, zagrać w Zgaduj-zgadulę, wcielić się w detektywów i zdobywać odznaki! Zjawi się też paru niespodziewanych gości.

Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze to trzecia część z serii unikatowych książek Agnieszki Śladkowskiej, wypełniona fenomenalnymi ilustracjami autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło. Tytułowy Franek, szybki jak błyskawica, wciąż ma nowe pomysły i jest ciekaw nowych zagadek do rozwiązania, więc i w tej części wciela się w rolę młodego detektywa. Tym razem staje przed niezwykłym wyzwaniem - ma do rozwiązania zagadkę z minionego stulecia. Zabiera nas w podróż pełną niesamowitych przygód i zaskakujących zwrotów akcji, które jednocześnie uczą, jak dążyć do spełniania marzeń, jak być wytrwałym, ale również uświadamia, jak ważne w życiu są odpowiedzialność za drugiego człowieka, relacje koleżeńskie i rodzinne.

Tym razem Franek Błyskawica przeżywa przygody na Górze Gradowej. Podczas spotkania autorskiego, w otoczeniu zieleni i zabytkowej architektury militarnej Hevelianum, pełna pozytywnej energii Agnieszka Śladkowska, zaprezentuje fragmenty nowej książki. Spotkanie zaczniemy hucznie pokazem musztry i salwą armatnią w wykonaniu rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk. Zjawią się również, na dzień dzisiejszy, owiani tajemnicą, goście Druga część wydarzenia to pełna wyzwań gra terenowa związana z perypetiami Franka Błyskawicy, za której rozwiązanie czeka niespodzianka.Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców z dziećmi powyżej szóstego roku życia, lubiących czytać i interesujących się zagadkami. Podczas wydarzenia będzie można nabyć najnowszą książkę z autografem autorki w cenie 36 zł. Dostępne będą także dwie poprzednie części. W razie niepogody, spotkanie zostanie zorganizowane w budynku. W tym przypadku liczba miejsc będzie ograniczona (decyduje kolejność przybycia).

Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze
Spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską
25 czerwca 2023 | 12:00-14:00
Góra Gradowa, główny plac Hevelianum
WSTĘP WOLNY


Zabierzcie kocyki na trawę!
PROGRAM WYDARZENIA:


 
*Program wydarzenia i miejsce jego odbywania się uzależnione są od warunków atmosferycznych. W przypadku wystąpienia deszczu, zastrzegamy sobie prawo do ich zmiany. W tym wypadku liczba miejsc będzie ograniczona. Decyduje kolejność przybycia.

Opinie

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?