stat
Impreza już się odbyła

Follow the Słup

  • Kalendarz
    6 kwietnia - 6 maja 2021
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy Was do zwiedzenia Plenerowej Galerii na terenie Gdyni. Podążajcie śladem słupów ogłoszeniowych, które na czas pandemii zmieniły się w galeryjne ściany.

25 listopada 2021 - 31 stycznia 2022

Gdynia,
Wstęp wolny

20 grudnia 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 24:00

Wstęp wolny
Przytłoczeni marazmem ciągłego zamykania instutucji kultury oraz brakiem namacalnego dostępu do sztuki, postanowiliśmy wypuścić ją w przestrzeń miejską. Widząc wyblakłe słupy ogłoszeniowe zapełnione wspomnieniami dawnych planów i odwołanych wydarzeń poczuliśmy, że czas nadać im nowe znaczenie. Pomysł by prosty - a gdyby tak zaprosić związanych z Gdynią twórców i zaprezentować ich prace graficzne na słupach ogłoszeniowych? A gdyby tak stworzyć bezpieczną galerią sztuki pod chmurką? Od myśli przeszliśmy do czynów, a odbiór ze strony artystów był niesamowity i pełen zapału. Nie tylko odbiorcy sztuki są spragnieni jej oglądania. To twórcy szczególnie tęsknią za żywym kontaktem i odbiorem dzieła. Dla wielu z nich to pierwszy raz, gdy ich prace drukowane są w tak niestandardowym formacie.

Na 26 słupach znajdujących się na terenie całej Gdyni sukcesywnie pojawiają się prace lokalnych artystów. Tematyka jest różna, choć dominującym głosem jest radzenie sobie z pandemiczną rzeczywistością, ale także dawka zdrowego optymizmu. Rozmieszczenie prac znajdziecie pod kodem QR, zagadki związane ze słupami będą pojawiały się w wydarzeniu i mediach społecznościowych Smile Reprezent.

Wierzymy, że Plenerowa Galeria i akcja "Follow the SŁUP" spotka się z zainteresowaniem Gdynian, a także zachęci ich do wiosennych spacerów tropem lokalnej sztuki graficznej.

W projekcie zgodzili się wziąć udział:
Kuba Babczyński
Marta Frej
Vera King
Barbara Leszczyńska
Piotr Paluch
PaplaLala (Agnieszka Szczepaniak)
Jan Rutka
Mariusz Waras
Jacek Wielebski (JayPop)
Wiktoria Wysocka

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy "Dar Pomorza" został przekazany Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane