• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Figurkowy kolaż, czyli warsztaty z kitba

Kitbashing, a co to? Będziemy kleić, malować, przetwarzać już istniejące elementy i składać je w autorskie dzieło, które nabierze zupełnie nowego kontekstu. Obejrzał_ś ostatnio ekstra film? Przeczytał_ś super książkę? Uwielbiasz Gwiezdne Wojny? Wkurzył Cię znowu rząd? Super, zmiksuj to i koncepcja na figurkę już jest. Spotkanie poprowadzi Magdalena Nestorowicz.

w każdą sobotę (do 17.06), godz. 10.00, 11:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Warsztaty mają na celu pobudzenie zmysłów i przekształcenie codziennych inspiracji w działanie artystyczne. Porozmawiamy też o rozwijającej się dziedzinie sztuki, jaką jest odlewanie bootlegów i przyjrzymy się pracom różnych artystów.

Jeśli masz trochę figurek i chcesz się nimi podzielić w trakcie warsztatów - przynieś je ze sobą! Na warsztatach będziemy się brudzić, lepiej ubierz się wygodnie i roboczo. Każdy uczestnik / uczestniczka wróci do domu z wykonaną przez siebie figurką.

Spotkanie skierowane jest głównie dla dorosłych, ale dzieci powyżej 12 roku życia (z opiekunem) też są mile widziane. Na zajęciach używamy ostrych przedmiotów i elektrycznych narzędzi.

O prowadzącej:

Magdalena Nestorowicz
- Projektantka graficzna, ilustratorka, twórczyni custom bootleg toys. Jej prace to interdyscyplinarny miks od małych, rzeźbiarskich form po ilustracje czy projektowanie graficzne. Jako jedna z nielicznych osób w Polsce tworzy bootleg toys. W jej działań artystycznych chodzi przede wszystkim o nadanie nowego kontekstu przedmiotom. Rzeczy poddane obróbce, komentują bądź nawiązują do popkultury, sytuacji ekologicznej czy politycznej w kraju i na świecie. Transformowanymi obiektami są najczęściej stare figurki. Mama dwóch chudych chartów i łysego kota.

https://www.instagram.com/magdanestor/

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy e-mailowe: magdanestor@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona dla 12 osób.
Zapewniamy materiały.

Opinie

Sprawdź się

Rzeźba Xawerego Wolskiego, umieszczona na rondzie przy ul. Bitwy Pod Płowcami, nosi nazwę?