Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Faza Delta (25 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Malarnia
data premiery:
13 stycznia 2012
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
Faza Delta
8.2 88 ocen 1 10

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Alkohol, narkotyki i seks... czegóż chcieć więcej? Może ciekawego pomysłu, by wstrząsający tekst Radosława Paczochy zaprezentować. Bardzo ostry i brutalny obraz młodzieży naszych czasów, przeciętne aktorstwo i fatalna reżyseria składają się na niezbyt przekonujący spektakl, cierpiący na duży przerost treści nad formą.
Radosław Paczocha
Faza Delta

Historia trójki takich trochę kiboli, trochę dresiarzy, niby zwykłych chłopaków z sąsiedztwa, którzy jakby niechcący i mimochodem przekraczają wszelkie granice - będąc pod wpływem dokonują zbrodni. Niczym bohaterowie Mrożkowskiej "Zabawy", pewnego sobotniego wieczora, by się po prostu lepiej bawić i poszerzyć zakres doznań, zażywają pozornie niegroźne, przez niektórych postrzegane nawet jako kulturotwórcze, środki zmieniające świadomość i ta coraz weselsza zabawa kończy się drastycznym zabójstwem. "Faza Delta" to skromna, ale niezwykle poruszająca opowieść o banalności zła.

Adam Orzechowski o spektaklu: "Dominujące teraz hasło "że zabawa jest najważniejsza" zamieniło tę dawną potrzebę w przymus; żyjemy pod presją przymusu zabawy - i to na wielu frontach. Od tej zabawy uzależniamy się, potrzebujemy jednak coraz silniejszych doznań; aby w nią wejść potrzebujemy kolejnych wspomagaczy, nasz umysł jest coraz intensywniej infekowany - doznaniami zewnętrznymi ale i chemią, początkowo niegroźną ale z czasem coraz bardziej wyniszczającą. Tym tekstem chciałbym opowiedzieć nie o jakiejś abstrakcyjnej, egzotycznej patologii, ale o trzech fajnych chłopakach z sąsiedztwa, a może i o nas samych, o tym, jak łatwo przekroczyć tę granicę, jak kulturotwórczy ponoć specyfik łatwo przekształca się w katalizator agresji, jak łatwo z kolorowego nierealu wpaść w najczarniejszy real."

Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Kormorany (Paweł Czepułkowski, Michał Litwiniec)
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Wideo: Joanna Michaelis

Występują: Sylwia Góra-Weber (Justyna), Piotr Chys (Mastodont), Michał Jaros (Misiek) oraz Piotr Witkowski (Liszaj).

-----

Radosław Paczocha (ur. 1977) - dramatopisarz. Absolwent warszawskiej polonistyki i Wiedzy o Teatrze, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Za sztukę ZAPACH CZEKOLADY otrzymał główną nagrodę na gdańskim Festiwalu Sztuk Autorskich Windowisko 2008.Laureat ogólnopolskiego konkursu na dramat "Metafory Rzeczywistości 2009". Zwycięski dramat PRZYJACIEL, oparty na sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, został w grudniu ubiegłego roku zrealizowany w Teatrze Polskim w Poznaniu (reż. Krzysztof Rekowski). Autor dramatu BAR BABYLON, którego prapremiera odbyła się w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie w październiku 2010 roku (reż. Gabriel Gietzky) oraz dramatu BENIAMIN, którego premiera miała miejsce w 2010 roku w Teatrze Narodowym im. Shoty Rustavelego w gruzińskim Tbilisi. Jego nowela dramatyczna BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA swoją prapremierę teatralną miała w Teatrze Wybrzeże w maju 2010 roku (reż. Piotr Jędrzejas), a w przyszłym roku planowana jest również premiera filmu o tym samym tytule.

Recenzja Trojmiasto.pl

Zażywasz - przegrywasz. Recenzja "Fazy Delta" Teatru Wybrzeże Zażywasz - przegrywasz. Recenzja "Fazy Delta" Teatru Wybrzeże

Zażywasz - przegrywasz. Recenzja "Fazy Delta" Teatru Wybrzeże (34 opinie)

Jakoś tak wychodzi, że najlepiej uczymy się na własnych błędach. Do bólu moralizatorski spektakl...

14 stycznia 2012

Opinie (25)

 • Obraz Kiboli, imprezy, niebezpieczeństwa narkotyków - dresiarze i kibole na widowni (opinia sprzed 6 lat)

  - gra aktorska super
  - przekaz dla młodych o niebezpieczeństwie jakie niosą narkotyki,
  - kibole, młodzież może posłuchac jakim językiem się posługuję (bardzo duża ilość wulgaryzmów)
  - przekaz dla młodzieży jak wszyscy "bohaterowie" tchórzą jak się coś wydarzy, każdy na każdego zwala, nie ma winnych,
  - na widowni wśród widzów byli dresiarze, kibole (byłem w szoku że do teatru można przyjść w dresie)

  • 2 0

 • niestety... (opinia sprzed 7 lat)

  Dosyc dobra gra aktorka, aktorzy podołali wyzwaniu, jednak fabuła zbyt płytka i oczywista...Do tego miejsce, jakim jest malarnia, to juz porażka! Czlowiek nie jest w stanie się skupić na spektaklu, bo myśli tylko o tym, czy nie zemdleje z przegrzania organizmu i braku tlenu. Smutne to bardzo, że w takich okolicznościach muszą grać aktorzy, a widownia oglądac spektakle!!! Niechże Wybrzeżak coś z tym zrobi. Do tego momentu na pewno się tam ponownie nie pojawie!

  • 1 0

 • Rewelacja (opinia sprzed 8 lat)

  Też byłem na tym wczoraj i jestem zachwycony. Nie wiem, może po prostu niektórym teatr kojarzy się, z spektaktlami dotyczących lektór szkolnych, do których zmuszali nauczyciele w podstawówce. Nie mniej sztuka bardzo fajna, odważna, trochę wulgarna ale generalnie gra aktorska na wysokim poziomie.

  Ja jestem zdecydowanie na tak !!

  • 1 1

 • Polecam (opinia sprzed 9 lat)

  Byłam dwukrotnie....samonarracja i myśli pospieszne....w połączeniu nieprawdopodobny efekt...Z czystym sumieniem polecam...

  • 2 1

 • najgorsze (opinia sprzed 9 lat)

  chyba najgorsze predstawienie na jakim bylem w zyciu.

  • 2 4

 • dlaczgo taki chłam reklamuje sie gdzie piękno (opinia sprzed 9 lat)

  porażajaca, zła sztuka nie czepiam sie aktorów , uwazam ze grali swietnie, i zycze im sukcesów ale chodzi mi o tresc i przekaz sztuki bo taka powinna być, powinna coś wnieśc w nasze życie, ubogacic je ,zmienic , a tu beznadzieja, wielkie zło , wulgaryzm ..i ktos powyzej uwaza ze to swietna sztuka a czy takich przekzów nam trzeba, czy mało mamy zła...beznadziejna tresc nic nie wnoszaca w zycie a wrecz je niszcząca i demoralizujaca..Panowie autorzy pokazcie klase napiszcie sztuke ktora zachwyci poniesie, odurzy w pieknie harmonii nie ch zacheci młodych do bycia dobrym niech pokaże ze swiat moze byc piekny bo blokersi znają ten slogan, tą szarosc to zło ktore jest wokól nich pokazcie ze moze byc pieknie, czysto , pokazcie piekno języka a nie ciagłe przeklenstwa, wyzwiska, szambo umysówe ..i to panowie autorzy sztuki chcecie przekazac chcecie wpajac módym zło chamstwo, beznadzieje zycia obrzydliwy spektakl obrzydliwa tresc usunac to z repertuaru..całe szczescie ze poszłam na ten szajs za darmo bo byłabym wsciekła ze własną kasą promuje taki smród

  • 3 1

 • (opinia sprzed 9 lat)

  Mam mieszane uczucia po spektaklu. Nie był on zabawny (może 3 zabawne teksty w całym spektaklu)ale moim zdaniem nie na tym miała ona polegać. Przez pierwsze pół godziny byłam podirytowana i troszeczkę rozczarowana, natomiast pozniej wszystko się zmieniło. Oceniam sztukę na dobrą, ale niekoniecznie jako komedie. Osoby które chcą się pośmiać polecam Skrzynkę pandory.

  • 1 0

 • REWELACJA!!! (opinia sprzed 9 lat)

  Świetne przedstawienie!
  Nawet nie wiem kiedy zleciało to półtora godziny... Chętnie jeszcze bym siedziała i ogłądała...

  Humor prześwietny, scenografia i gra aktorska na największym poziomie!
  Baardzo miło spędziłam czas!
  REWELACJA!
  POLECAM!

  • 0 1

 • gdzie jest bilet? (opinia sprzed 9 lat)

  Chciałem zagrać w konkursie o bilet. Widzę przy spektaklu aktualną, niebieską mewę, ale nigdzie nie ma informacji o konkursie, ani numeru telefonu (nr. redakcji nie odpowiada), ani nic innego. Czy zawsze tak jest z tymi biletami i konkursami, że nie wiadomo o co chodzi?

  • 0 0

 • Polecam (opinia sprzed 9 lat)

  ciekawy spektakl, bardzo dobra gra aktorska, pierwszy raz miałam okazję zobaczyć Piotra Witkowskiego(Liszaja)i cieszę się,że mamy w Teatrze Wybrzeże takiego młodego i zdolnego aktora, jak zwykle świetny Piotr Chys.Polecam sztukę!

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery