• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fauna. Musical nieludzki - spektakl gościnny (3 opinie)

musical teatr dla dzieci
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Teatr Komedii Valldal
data premiery:
1 czerwca 2021
8.6
31 ocen
Teatr Komedii Valldal zaprasza na spektakl "Fauna. Musical nieludzki"

Jeszcze nigdy w historii świata zwierzętom nie żyło się tak źle jak dziś. Hodowla przemysłowa, zooturystyka, kłusownictwo, cyrki, konie ciągnące turystów nad Morskie Oko, przemysł kosmetyczny, cywilizacja kradnąca każdy skrawek Ziemi... zwierzaki nie mają łatwo w starciu z najokrutniejszym gatunkiem na świecie - homo sapiens. "Fauna. Musical nieludzki" to spektakl właśnie o trudnych relacjach ludzi i zwierząt.

Klara kocha swojego psa Pimpka, a Pimpek kocha swojego człowieka Klarę. Zatem "Fauna" jest historią o miłości. Tyle że akcja rozgrywa się na planecie, na której zabija się 70 miliardów zwierząt rocznie, więc... nie spodziewajmy się zbyt wielu różowych serduszek. Nasz spektakl to hołd oddany stworzeniom, którego cierpienia większość z nas nie chce widzieć, albo w nie nie wierzy. Polujemy, zjadamy, wykorzystujemy w testach kosmetyków, do produkcji ubrań, czy rozrywki. Zapominamy, że nie tylko pieski i kotki umieją poczuć ból.

"Fauna. Musical nieludzki" to kolejna po "Wikingach. Musicalu nieletnim" i "Hejt School Musicalu" groteskowa opowieść o otaczającej nas rzeczywistości. W tę podróż zabierze Was ponad 60 bohaterów, którzy wędrując po świecie (i zaświatach), będą próbowali walczyć o lepsze jutro dla wszystkich stworzeń. Czy ta walka jest w ogóle do wygrania? Czy naszym spektaklem próbujemy zatrzymać coś, czego zatrzymać się już nie da? A może lepiej wzruszyć ramionami i zwyczajnie - odpuścić?

Spektakl dla widzów od 8 roku życia.

Scenariusz: Szymon Jachimek
Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki
Scenografia i kostiumy: Monika IKA Wójcik
Muzyka: Ignacy Jan Wiśniewski
Aranżacje: Ignacy Jan Wiśniewski, Radosław Kulesza
Przygotowanie wokalne: Pati Gola
Kierownictwo produkcji: Jagoda Białogrodzka
Asystentka kierownika produkcji: Ewelina Antosz
Projekt plakatu: Michał Dziekan

Opinie (3)

 • Spektakl od 8 lat. (opinia sprzed 2 lat)

  Byliśmy wczoraj z nastolatkami. Wszystkim nam bardzo się podobało i polecamy gorąco! W tym miejscu zwracam się do rodziców 2-5 latków, którzy to wczoraj z rodzicami byli na przedstawieniu, przy czym większość czasu to był płacz, marudzenie, krzyczenie (dzieci się bały), proszenie o powrót do domu, wołanie o siku i kupę. Rodzice naprawdę zadbajcie o swoje dzieci, ale też o innych.

  • 0 0

 • Nareszcie (opinia sprzed 3 lat)

  Nareszcie premiera nowego spektaklu Teatru Komedii Valldal! Nie mogę się doczekąc, bo przedstawienia te, to rarytasy na teatralnej mapie Pomorza, a może i Polski!

  • 9 0

 • SUPER... (opinia sprzed 3 lat)

  Odliczam czas do premiery. Przypuszczam że jak zwykle dzieciaki pod wodzą utalentowanych dorosłych..."dadzą czadu".

  • 14 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery