Wiadomości

FROG: ogień i bębny na plaży

Pokaz symfonii ogniowych płomieni gazowych w wykonaniu Henry`ego Hota stanowi główną atrakcję tegorocznego Festiwalu Rytmu i Ognia FROG.
Pokaz symfonii ogniowych płomieni gazowych w wykonaniu Henry`ego Hota stanowi główną atrakcję tegorocznego Festiwalu Rytmu i Ognia FROG. fot. flammen.org
Jedna z niedzielnych gwiazd - międzynarodowy zespół All Staffs.
Jedna z niedzielnych gwiazd - międzynarodowy zespół All Staffs. mat. prasowe

Na plażę w Gdyni Orłowie ponowie wkracza Festiwal Rytmu i Ognia FROG. Miłośników ogniowo-bębniarskich popisów czeka weekend obfitujący w niezwykle efektowne występy. Symfonię gigantycznych płomieni gazowych pokaże Sir Henry Hot, a dla miłośników folku i muzyki elektronicznej zagra Village Kollektiv.Pięciodniowy w tym roku Festiwal Rytmu i Ognia FROG ma dwa oblicza. Pierwsze dni wypełnia szereg warsztatów poświęconych technikom tańca, ruchu i gry na instrumentach, skierowanych przeważnie dla początkujących. Pierwsze dwa dni to czas dla amatorów tańca brzucha, tańca bollywood, flamenco, poi, gry na didgeridoo i gry na bębnach djembe - warsztaty odbywają się w Szkole Tańca El Duende (ciągle można się zapisywać na 6 sierpnia, cena 20 zł za dzień).

Kolejne trzy dni festiwalu będą miały bardziej otwarty charakter - oprócz warsztatów (ruchu, tańca z wachlarzami bojowymi, gry na didgeridoo, gry na bębnach i warsztatów z kijem), odbędą się pokazy przeznaczone dla publiczności. Pokazy zaczną się w piątek wieczór w centrum Gdyni, jednak największe atrakcje czekają nas w sobotę i niedzielę (8-9 sierpnia) na orłowskiej plaży.

Tegoroczny FROG ma dwie główne sceny - Scenę Letnią Teatru Miejskiego w Orłowie oraz scenę przy Tawernie Orłowskiej.
- Zaprezentujemy się na biletowanej Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni i wystawimy scenę z wolnym wstępem przy Tawernie Orłowskiej - mówi Monika Derda, jedna z organizatorek festiwalu. - Na scenie otwartej odbędą się pokazy fireshow, w tym sobotni występ największej w historii FROG-a gwiazdy tego festiwalu - Sir Henry'ego Hota. Scena Letnia będzie areną bębniarzy, tam również w sobotę wystąpi nasza muzyczna gwiazda, czyli Village Kollektiv.

Swoją obecność Festiwal Rytmu i Ognia FROG zaznaczy też w centrum miasta. - Podtrzymujemy pomysł, żeby festiwal wchodził w przestrzeń miejską. Muszla Koncertowa przy Placu Grunwaldzkim wydaje się idealną scenerią na fireshow - tłumaczy obecność grupy SOMBRA i Sceny Otwartej solistów w Śródmieściu Monika Derda.
Pokazy fireshow w muszli (piątek, godz. 21:40-23:00) poprzedzi godzinny koncert zespołu LARS.

Głównym wydarzeniem IV FROG-a będzie pokaz Henry'ego Hota (sobota, godz. 21:20). Jego show to pirotechniczny ewenement. Ten niemiecki artysta tworzy całe symfonie ogniowych płomieni gazowych, dochodzących do 20 metrów. Po jego występie na scenie przy Tawernie Orłowskiej zobaczymy efektowne, trwające do północy zmagania zespołów fireshow w ramach konkursu.

W niedzielę warto zarezerwować czas na występ czeskiej formacji Pa-li-tchi, trenującej niegdyś technikę w klasztorze Shaolin, co członkowie grupy wykorzystują podczas swoich fireshow. Ich pokazy stanowią połączenie sztuk walki i akrobatyki (niedziela, godz. 22:00). Po nich pierwszy raz w Polsce zobaczymy świetnie żonglujących płonącymi kijami All Staffs. Ta międzynarodowa ekipa (każdy z czterech członków pochodzi z innego kraju) zdaje się poruszać płonącymi kijami wbrew prawom grawitacji - ramieniem, barkiem, palcami u stóp (niedziela 22:40).

Wstęp na wydarzenia na Scenie Letniej - 15 zł (za 1 dzień), 20 zł (za 2 dni), na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Opinie (20) 2 zablokowane

 • tylko ptaki wystraszą (1)

  • 16 26

  • zostań w Tczewie i nie przyjarzdzaj lepiej bo turystów wystraszysz...

   • 11 8

 • nie idzdzcie. (1)

  bedziecie sikac w nocy.

  • 11 7

  • ?

   taaaaa,lepiej pooglądać tv w domu niż wyjść zobaczyć coś oryginalnego

   • 1 0

 • MIŁO NIE BYŁO!!!!!!!!!!!!!!! (2)

  Szanowne Panie z obsługi - były nie przyjemne, durne i ordynarne, pyskate. W głowie się nie mieści jak możńa się tak odzywać do ludzi!!! FROGOWICZKI DO DOMU!!!!!!!!!!!!!!

  • 3 7

  • chyba byłeś/łaś na innej imprezie? Ogarnij się

   • 3 1

  • Oj Marcin wyluzuj

   sam maniany narobiłeś to cię ochrona wyprowadziła:P

   • 0 0

 • OBsługa i szefostwo "Festiwalu"

  Jaka obsługa i szefostwo feastiwala - taka jego arka, renoma. Wiele, bardzo wiele pozostawia do życzenia zachowanie Szefostwa festiwau, obsłubi, bardzo nieprzyjemne osoby, niemiłe. Bardzo żle zachowywały się szcególnie Panie główne organizatorki, bardzo wysoko zadarty nos, a tak naprawdę, to należałoby trochę spokornieć. Wstyd.

  • 4 4

 • OBsługa i szefostwo "Festiwalu" Przepraszam za błędy - poprawiam

  Obsługa i szefostwo "Festiwalu"

  Jaka obsługa i szefostwo feastiwalu - taka jego arka, renoma. Wiele, bardzo wiele pozostawia do życzenia zachowanie Szefostwa festiwalu, obsługi, bardzo nieprzyjemne osoby, niemiłe. Bardzo żle zachowywały się szczególnie Panie główne organizatorki, bardzo wysoko zadarty nos, a tak naprawdę, to należałoby trochę spokornieć. Wstyd.

  widz, obserwator
  odpowiedz 0/0

  • 6 5

 • ciekawe

  znam organizatorki i nie sądzę żeby to była prawda, raczej złośliwość. nie widziałem zadartego nosa, wręcz skromność. Orgaizaowanie to nie jest siedzenie na fotelu, to ciągłe latanie i mnogość problemów które spadaja w jedny czasie. Szkoda że nie widzicie tego od zaplecza. pozdrawiam

  • 7 4

 • hmmm

  wydaje mi się, że te złośliwe komentarze pochodzą od osób, które - sam widziałem - miały trudnośc z rozszyfrowaniem skomplikowanego napisu "teren festiwalu,przejście na plaże przez park" i usilnie starały się pomimo próśb przedrzeć przez teren festiwalu "bo muszą przejść i kropka"

  • 5 2

 • były wielkie napisy : teren zamknięty, a ludzie i tak chcieli przechodzić. więc ekipa musiała 5000 razy tłumaczyć. wszystko robili grzecznie, powoli. jeśli jednak niektóre panie zaczynały się drzeć, i nie dawały szansy wytłumaczenia, nie mieli nic do gadania. i nie chcieli już użerać się z tymi osobami.logiczne?
  dziewczyny organizatorki nie robiły tego dla siebie. robili to dla ludzi. trochę kultury, innego spojrzenia na świat nie zaszkodzi, prawda?

  • 4 1

 • ludzie sa niemozliwi

  sam bylem swiadkiem jak pan wyzywal organizatorke potym jak grzecznie poprosila go o zakupienie wejsciowki na festiwal, bo wszedl na jego teren oklamujac ochrone ze jest artysta na nim wystepujacym, co bylo bezczelnym klamstwem. moze to on napisal te opinie.festiwal super,obsluga mil ai pomocna.wielkie dzieki i do zobaczenia za rok

  • 6 1

 • taaaa niektórym ludziom szkoda zapłacic 15 zł za bilet zeby zobaczyc kilkadziesoiat wystpeów, ciekawe ile wczesaniej wydali na bro jak przychodzili podpiciu i afery rrobili

  • 4 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

04

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Rozrywka

Kolejny amerykański sukces gdańskiej aktorki
Amerykański sukces gdańskiej aktorki

Kulinaria

Jedzenie do domu: testujemy słoiki z restauracji
Jedzenie do domu: testujemy słoiki

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?