• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

E DIVA ᴛɴ Live Experimental Care Safety Pleasure | Windows 2021

Litera żywiołów, zmysłowości, duszy. Może wskazywać osobę, która jest zrównoważona, szuka odpowiedzi, jest magnetyczna dla innych z otoczenia. Symbolizuje pragnienie rozwoju, życiową ekspansję, wynalazczość, różnorodność, poszukiwanie przygód, ciągły ruch i pragnienie zmiany świata na lepsze.

kwi 21

piątek, godz. 16:00

Borkowo,
bilety 69 zł
maj 26

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
LKW Gallery / ul. Szopy
Performans 23.04.2021 od godz. 19:00 do 22:00
Możliwość śledzenia przygotowań do performansu 16.04, 19.04-22.04.2021 w godz. 11:00 - 15:00


Projekt w ramach cyklu Windows 2021. Nowe Zjawiska
Kuratorka: Anna Szynwelska

Mac Lewandowski
Urodzony w 1998 r. w Gdańsku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziału Rzeźby i Intermediów. Queerowy performer, multidyscyplinarny artysta, konceptualny projektant mody, dj-ka, początkujący producent eksperymentalny, osoba niebinarna, Diva, ikona Trójmiejskiej nieheteronormatywnej młodości, they/he/she.

Głównym medium, którym się posługuje jest performans dzięki, któremu, przez połączenie teatru, nowych mediów, zapożyczeń z kultury masowej oraz wątków empirycznych mówi o tożsamości, przynależności, miłości oraz widoczności i funkcjonowaniu w społeczeństwie jako osoba queerowa. Jego praktyka artystyczna jest ściśle powiązana z odzyskiwaniem swojego miejsca, przez nieustanną walkę o głos w dyskursie publicznym dotyczącym praw osób nieheteronormatywnych. Artysta zadaje sobie pytania: Kim jestem? Kim byłem? Kim będę? Interesuje go duchowość oraz rytualność performowania, relacje, jakie tworzą się między sceną, nim samym, a widownią.

Diva to Fan, a Fan to Diva. Każde jest Divą i każde jest Fanem.
@maclewando

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury "Literacki Sopot" miałaby się odbyć w sierpniu tego roku?