• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dzienniki Majdanu - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
w ramach wydarzenia:
Tydzień Ukraiński
6.0
1 ocena
Dzienniki Majdanu
Natalia Vorożbyt

"Dzienniki Majdanu" to głośny spektakl dokumentalny na podstawie tekstu Natalii Vorożbyt, stworzony z relacji naocznych światków - poruszający, artystyczny głos w dyskusji na temat konfliktu na Ukrainie.

Opowiada autorka tekstu Natalia Vorożbyt: Przez trzy miesiące członkowie ruchu Nowy Dramat Ukraiński przeprowadzali wywiady, zbierali świadectwa i materiały o ludziach oraz wydarzeniach na Majdanie. Rozmawiali ze studentami bitymi w czasie pierwszej próby tłumienia manifestacji, Kozakami, tworzącymi służbę ochrony Majdanu, z chłopcami rzucającymi w Berkut koktajlami Mołotowa, z ich dziewczynami, które podawały butelki z łatwopalną mieszanką, z przyjaciółmi poległych. Rozmawiali także z ludźmi, którzy nienawidzą Majdanu i uczestników rewolucji nazywają majdanutymi. Słuchali wreszcie siebie nawzajem. Jedyną wadą autorów projektu jest, że całym sercem wspierają Majdan i są bezpośrednimi świadkami wydarzeń. Sztuka nie ma zakończenia, tak jak nie ma na razie końca ukraińska walka o wolność i sprawiedliwość.

Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Andriy May
Projektantka kostiumów: Natalia Rudiuk
Dyrygent chóru: Anatoly Navrotskyi
Dźwięk: Artem Orlyuk
Światła: Olena Antohina, Anatoly Shabetia

Obsada:
Larysa Kadyrova, Tetyana Mikhina, Anastasija Dobrynina, Vira Zinievich, Oleksandr Pecherytsia, Oleksandr Formanchuk, Dmytro Chernov.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery