• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Patronat

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) (6 opinii)

komedia
Bilety
Kup bilet 40 - 50
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
data premiery:
28 września 2022
9.1
22 oceny
 • Bilety
  Cena normalna: 40, 50 zł
  Kup bilet
  maj 9-11
  Wtorek - Czwartek, 9 maja - 11 maja
  godz. 12:00, 18:00
  Lokalizacja
  Teatr Szekspirowski
  Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1

Informacja o biletach

Cena: 40 i 50 zł
Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)

Humor, błyskotliwe dialogi, prezentacja palety szekspirowskich możliwości: komedii, tragedii, kronik historycznych z elementami muzycznymi i tanecznymi - będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim podczas "Dzieł wszystkich Szekspira (w nieco skróconej wersji)". To pierwsza produkcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego skierowana do młodzieży.

"Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)", autorstwa Adama Longa, Daniela Singera oraz Jessego Winfielda bawią ludzi na całym świecie od ponad 20 lat. Tekst, podany z humorem i lekkością, można uznać za parodię sztuk szekspirowskich.

"Gdzie indziej stracilibyście państwo mnóstwo czasu, żeby ujrzeć na scenie tylko nic nie znaczący ułamek twórczości Geniusza ze Stratfordu. Kto ma czas na czytanie Szekspira?" - usłyszą widzowie ze sceny. W produkcji pojawią się więc całkiem niespodziewane odniesienia, np. do aplikacji randkowej Tinder. Poruszany zostanie m.in. wątek plagiatu czy mobbingu. Będzie można usłyszeć biogram Szekspira przemieszany z notką o... Hitlerze, a wszystko to po sklejeniu notek wydrukowanych z Wikipedii!

Liderem przedstawienia jest Rafał Ostrowski, który w 2000 r. wcielił się w rolę Oseta, czyli odegrał role damskie w "Dziełach wszystkich Szekspira" Teatru Muzycznego w Gdyni. Teraz - ówczesny aktor - powraca i tworzy spektakl na nowo, kładąc nacisk na interakcję z widzami i żarty z Szekspira.

"Warto zadać sobie pytanie kim dziś jest Szekspir. Symbolem? Ikoną? - mówi Rafał Ostrowski. - Komedia nie oszczędza, rządzi się swoimi prawami. Istotny jest sposób pracy aktora, to co składa się na rolę. Zabawa, ale i kontakt z publicznością. Widz oczekuje tego, by spektakl był angażujący. Ważna jest dynamika, tempo, zmienność tematyki, radość twórcza, skrzące się pomysłami - niekiedy bezkompromisowe - działania. Stawiamy na pole wzajemnej komunikacji pomiędzy widzem a aktorem/bohaterem. Ważne jest co aktor ma w duszy, głowie i sercu. Każdy z aktorów jest z innego środowiska, na scenie zobaczymy, jaki to ma wpływ na kształtowanie roli. W spektaklu zaprezentowane zostaną różne stylistyki, m.in <> po kaszubsku i rapowany <>".

Misją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest m.in. docieranie do środowisk lokalnych, które mają utrudniony dostęp do kultury, w tym do profesjonalnych produkcji teatralnych. Z tego powodu spektakl pod koniec sierpnia będzie grany również poza Gdańskiem.

Autorem muzyki jest Tomasz Przyborowicz, basista, muzyk sesyjny, związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Scenografię odwołującą się do popkultury i ocierającą o kicz stworzyła Monika Wójcik.
Tłumaczenia na język polski podjął się Włodzimierz Kaczkowski - współczesny reżyser, tłumacz, autor scenariuszy teatrów tańca, producent teatralny, dyrektor Teatru Sceny Współczesnej w Warszawie i fundacji o tej samej nazwie.

W główne role wcielają się Sławomir Głazek, Filip Jasik oraz Kacper Lech.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: "wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży".

Opinie (6)

 • Idealny na te czasy!

  Nie wiedziałem kiedy zleciały mi te dwie godziny spektaklu! Zapomniałem o tej szarej Polsce choć na chwilę! Chciałem dobrze się bawić i tak było!
  Good Job!

  • 9 2

 • Szekspir w Szekspirowskim

  Wiedziałem, że to będzie Szekspir z przymrużeniem oka /jak na plakacie/ i nie zawiodłem się! Dwie godziny bardzo dobrej zabawy. Dodam jeszcze, że moja partnerka była zachwycona!

  • 12 2

 • Super - niekonwencjonalne podejście do Szekspira

  Ja uważam, że przedstawienie jest super. Świetna gra aktorów, Rudy ma taką dykcję, że czapki z głów. Oglądając je minimalna znajomość Szekspira była by wskazana, bo bardziej można wtedy wychwycić smaczki. Faktycznie taka trochę kabaretowa wersja i nie należy się nastwiać na ambitne podejście do twórczości. Bawiłam się świetnie, dialogi i sytuacje mnie ubawiły.

  • 14 1

 • Opinia

  Bardzo słabe przedstawienie, żarty jakieś wymuszone

  • 1 6

 • Dzieła wszystkie Szekspira w nico skróconej formie

  Świetna zabawa! Gra konwencjami z dużym poczuciem humoru i dla ludzi z poczuciem humoru:) Polecam wszystkim: młodym i młodym inaczej:)

  • 9 2

 • Dzieła wszystkie Szekspira

  Spektakl oparty na prymitywnym poczuciu humoru. Przypomina kabaret. Gdyby pokazano ten spektakl w czasach Szekspira, tupano by nogami. Ten spektakl obraża widza. Nie jest skierowany ani do widza młodego, ani dojrzałego. Jarmarczna rozrywka w słabym wykonaniu. Jestem przerażona poziomem artystycznym. Nie polecam.

  • 4 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery