stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dorota Miśkiewicz i Piotr Wyleżoł

Koncert Doroty Miśkiewicz i Piotra Wyleżoła w ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury

Relacja z imprezy

sie 20

piątek, godz. 19:00

bilety 40 zł

w każdy poniedziałek (do 27.09), godz. 21:00

Sopot,
Wstęp wolny
Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz, utwory z muzyką Grzegorza Wasowskiego, z tekstami Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego oraz standardy jazzowe w zaskakujacych interpretacjach.

DOROTA MIŚKIEWICZ 

Wokalistka, kompozytorka, autorka tesktów. Mimo że ukończyła klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jest znana przede wszystkimjako wokalistka. Współpracowała, m.in. z Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą i Tomaszem Stańko. Bardzo bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta "Caminho". Interesującym eksperymentem była płyta i trasa koncertowa "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" realizowana z grupą Kwadrofonik. Nagrała 6 płyt autorskich. Pomysłodawczyni i "spoiwo artystyczne" projektu PIANO.PL (2016), w ramach którego na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Projekt PIANO.PL zwyciężył w plebiscycie magazynu Jazz Top w kategoriach "Wydarzenie roku" i "Album roku", otrzymał także nominację do Fryderyka w kategorii "Jazzowy Album Roku". Przyniósł on także Dorocie nominację do Fryderyka w kategorii "Jazzowy Artysta Roku" oraz do nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki w kategorii "Osobowość Roku".

PIOTR WYLEŻOŁ

Pianista, kompozytor i improwizator. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli (dyplom w 2000 r.). Podczas dotychczasowej obecności na profesjonalnej scenie jazzowej miał okazję współpracować z wieloma osobistościami, m.in.: Billy Hart, Edd Schuller, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Nagórski, Kazimierz Jonkisz, Andrzej Cudzich, Adam Pierończyk, Gary Bartz, John Purcell, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Marek Bałata, Ewa Bem, Piotr Baron, Antymos Apostolis, Nigel Kennedy, Steve Logan, Monty Watters, Bennie Maupin, Janis Siegel i inni. Od 2005 roku regularnie współpracuje z Nigelem Kennedy'm, biorąc udział w jego autorskich projektach, a także koncertach muzyki klasycznej, m.in. jako klawesynista w repertuarze J.S.Bacha czy A.Vivaldiego. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

jazz - koncerty w Trójmieście


Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

zdjęcie:Honorata Karapuda / Universal Music Polska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?