• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dopóki ziemia kręci się | koncert zespołu Piramidy

"Dopóki ziemia kręci się" - najpiękniejsze, najbardziej znane i lubiane piosenki w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.

Zespół Piramidy występował w Oliwskim Ratuszu Kultury wielokrotnie i zawsze były to miłe, sympatyczne i bardzo wesołe spotkania, z dobrą piosenką w znakomitych, wirtuozerskich gitarowych aranżacjach. Tym razem zespół wykona wybór najlepszych, najbardziej znanych i lubianych utworów, które wykonywał na przestrzeni lat: będą stare dobre piosenki Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy w tym legendarna Modlitwa Dopóki ziemia kręci się, będą znane piosenki z polskich filmów jak choćby Walc z Nocy i Dni, Nim wstanie dzień z filmu Prawo i pięść, czy Jan Serce, będzie Piosenka o młodym ułanie, Stawka większa niż życie, Miejcie nadzieję, Zero-siedem, będą piosenki do słów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, a także wiele innych znanych i lubianych utworów, które wszyscy od wielu lat znamy i kochamy. Nie zabraknie także nowych, premierowych utworów zespołu. Takiego koncertu jeszcze nie było!! Wszystko to stworzy niepowtarzalny klimat, pełen dobrego humoru, świetnej muzyki i niebanalnej interakcji z publicznością.

pop - koncerty w Trójmieście


Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu Piramidy. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę Dopokąd dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta Rok wojny z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem Charlie Checkpoint a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów" oraz cenionym producentem i realizatorem audiobooków.

Artur Chyb 
Wirtuoz gitary. Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.  
 

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Trójmieście to...?